VİDEOLU HABER: İŞTE 2021’DE MERAKLA BEKLEDİĞİMİZ LGBTİ+ İÇERİKLİ FİLMLER

2021'de merakla yolunu gözlediğimiz yepyeni LGBTİ+ içerikli filmleri bu haberde listeledik.

2021’in ilk üç ayını bitirdiğimiz bu dönemde, sinema salonları veya oradaki festivallerde kuir içerikli filmlerin gösterime girmesinin bir hayal olduğunun farkındayız ancak dijital festivallerden umutluyuz.

Youtube kanalı santiagonex 2021’in en yeni LGBTİ+ içerikli filmlerini bu videoda derledi.

İşte bu video ve haberimizin altındaki Türkçe çevirisiyle bu sene mutlaka izlemeniz gereken 25 adet yeni LGBTİ+ içerikli film.

1-THE MAN WITH THE ANSWERS: Film, eski dalış şampiyonu Yunan sporcu ile Alman öğrencinin maceralar ve kendini keşfetme ile dolu yolculuğunu anlatıyor.

2-HELLO, STRANGER: Xavier ve Mico bir yazarlık kampına katılırlar. Bu kamp hem birbirlerini daha yakından tanıdıkları hem de birbirlerinden uzaklaştıkları bir deneyim olacaktır.

3-FIREBIRD: Sergei ve Roman, arkadaşlık ve aşk arasında ilerleyen tutkulu bir hikayenin kahramanlarıdır.

4-I CARRY YOU WITH ME: Toplum baskısı yüzünden Meksika’dan New York’a göç eden şef ruh eşini memleketinde bırakmak zorunda kalır.

5-DANCE OF THE 41: Film, 20.yüzyılın başında Meksika’da cereyan eden ve skandal olarak nitelendirilen “41.Balo”nun hikayesini anlatıyor.

6-WHY NOT YOU: Dansçı Mario, küçük bir kasabada yaşamakta ve bir eşcinsel gece kulübüne yapılan nefret saldırısında kaybettiği yakın arkadaşı Lenz’in yasını tutmaktadır.

7-SKELETON IN THE CLOSET: Ebeveynleri, eşcinsel olarak açılan Manuel’i tam olarak kabullenmeseler de onu sevmektedirler. Manuel, ailesini ziyarete gittiği tatilde erkek arkadaşının onu terk ettiğini öğrenir.

8-SUPERNOVA: Sam’in demans hastalığı teşhisi konmasından sonra sevgilisi Tucker ile olan hayatındaki en önemli şey zaman kavramı olacaktır.

9-FUNNY BOY: Genç Arjie yakın arkadaşına aşık olduktan sonra kendini ve cinselliğini keşfemeye başlar.

10-RURANGI: LGBTİ+ aktivisti Caz Davis, 10 yıl önce terk ettiği kasabası Rurangi’ye geri döner.

11-BEYTO: Göçmen Türk ailesinin tek oğlu koçu Mike’a aşık olunca ideallerindeki dünyası parçalanmaya başlar.

12-OBITUARY OF TUNDE JOHNSON: Zengin bir ailenin eşcinsel oğlu, polis tarafından durdurulduğu ve daha sonra da öldürüldüğü günü tekrar tekrar yaşar.

13-EVERYBODY’S TALKING ABOUT JAMIE: İngiltere Sheffield’ta yaşayan İngiliz orta sınıf ailenin oğlu drag queen olmak için hem ailesi hem de toplumun önyargılarına karşı müzikle dolu bir mücadele içine girecektir.

14-POPPY FIELD: Cristi, maço-maskülen bir iş ortamında çalışırken kendi cinsel yönelimini özgürce yaşamanın güçlükleriyle yüzleşecektir.

15-WALKING WITH SHADOWS: Karanlık sırrının ortaya çıkmasına engel olamayan bir adam, ailesi ve özgürce yaşamak arasındaki zorlu seçimde bocalayacaktır.

16-BOY MEETS BOY: Film, günümüzdeki eşcinsel erkek ilişkilerine dair yapılan bir saptama.

17- THE BOY FORETOLD BY THE STARS: Bir falcı yardımıyla birbirini bulan ve aşka düşen iki erkeğin romantik komedi tadındaki hikayesi.

18-TWO EYES: Fİlm, üç ana karakterin zaman içindeki değişimlerini izliyor.

19-RESTART AFTER COME BACK HOME: Mitsuomi, Yamato ile tanıştığı memleketine döner. Bu yakın arkadaşlık Mitsuomi’nin Yamato’yu öpmesi ile çok farklı bir yola sapacaktır.

20-KAPANA: George ve Simeon, eşcinsel ilişkilerin yadırgandığı bir toplumda yakınlık kurmaya çalışırlar.

21-LUZ: İki erkeğin hapishane hücrelerinin dışındaki bir hayatta kalma hikayesi.

22-FLOWERS OF THE FIELD: Hayatında kriz yaşayan adam sözde onarım terapisi seanslarına katılır.

23-TELL THE WORLD I LOVE YOU: Uzakdoğu’dan gelen bu film, iki erkeğin aşkını anlatıyor

24-COP SECRET: Cinsel yönelimini kendisine bile itiraf edemeyen polis memuru, bir vakayı araştırdığı sırada partnerine aşık olur.

25-BENEDICTION: İngiliz yazar ve asker Siegfried Sassoon’un hikayesi.