İŞTE AVRUPA’NIN SUDAN UCUZ ŞAHANE HOSTELLERİ

Tatilinizi planlarken önemli gider kalemlerinden birisi de doğal olarak konaklama. Eğer kendi başınıza veya eğlenceli bir arkadaş grubuyla gidiyorsanız ve şehri keşfetmeyi seviyorsanız, bir otelde konaklamak yerine hostelleri tercih edebilirsiniz. Avrupa’da hem kaliteli hem de her bütçeye uygun konaklama yeri bulmak mümkün. Şehir merkezinde, gösterişli ve kendine özgü tasarımlarıyla günlüğü 80 TL’nin altında en iyi beş lüks hosteli sizin için seçtik.

1- Gallery Hostel – Porto/Portekiz (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel portoPorto’nun en meşhur semtlerinden birinde 1906’dan günümüze gelmiş etkileyici bir binada bulunan bu hostel, geleneksel Porto evlerinin özgün yapısına sahip. Etkinliklerle dolu Porto şehir merkezinde, sanat ve gece hayatının kesiştiği noktadaki Gallery Hostel için, tasarım otel ve sanat galerisi karışımı denebilir. Clérigos Kulesi, Lello Kitabevi ve Kristal Saray Bahçeleri yürüyüş mesafesinde. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dâhil 192 TL, yatakhaneler 66 TL)

2- Oasis Hostel – Sevilla/İspanya  (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel sevillaSevilla’de hem tarihi mekânların hem de kültürel etkinliklerin ve hareketli gece hayatının merkezinde, modern ve havalı bir hostel. Küçük ama sıcak ve canlı bir ortam sunan hostelde çift kişilik özel odalar ve yatakhaneler var. Şehir merkezinde bulunduğu için her yere 15 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Hostel ücretsiz tarihi şehir turu düzenliyor. (Çift kişilik odalarda kişi başı kahvaltı dahil 100 TL, yatakhaneler 54 TL)

3- Backstay Hostel – Gent/Belçika (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel gentBir zamanlar Vooruit isimli sosyalist gazetenin merkezi olan bina, şehrin merkezinde bulunuyor. 15 odalı, 108 yataklı bu hostelde, hoş müzikler eşliğinde sıcak ve samimi bir ortam sizi bekliyor. Louis Paul Boon ve Richard Minne gibi meşhur şair ve yazarların yolu bu binadan geçmiş. Belçika tarihinin bu binada yazıldığı söylenebilir. Vooruit sanat merkezine ve Ghent’in tarihi merkezlerine yürüyüş mesafesinde. (Çift kişilik odalarda kişi başı 96 TL, yatakhane 62 TL)

4- Plus Hostel – Berlin/Almanya (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel berlinWarschauer Caddesi’nde bulunan hostel, Plus Hostel ailesinin en yeni üyesi. S-Bahn istasyonuna yakın olması sayesinde Berlin şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hostelde özel odalar ve yatakhanelere ek olarak büyük bir restoran ve bar, kapalı havuz ve sauna bulunuyor. Hostelde her perşembe sabahı ücretsiz yoga seansı düzenleniyor. (Çift kişilik odalarda kişi başı 140 TL, yatakhaneler 60 TL)

5- Dream Hostel – Tampere/Finlandiya (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel tampereEskiden ilaç fabrikası ve ardından kağıt deposu olarak kullanılan bina, şimdi ödüllü bir hostel olarak kullanılıyor. Hostelde yatakhanelere ek olarak tek ve çift kişilik olmak üzere 20 özel oda bulunuyor. İç tasarımda sadelik ve ferahlık ön planda. Tampere tren istasyonuna üç dakika yürüyüş mesafesinde. (Çift kişik odalarda kişi başı 92 TL, yatakhane 60 TL)

6- Generator Hostel – Paris/Fransa (Rezervasyon İçin Başlığa Tıklayın)

hostel parisParis’in merkezinde, harabe bir ofis binasının onarılarak şık ve zarif odalara dönüştürülmesiyle oluşmuş bir hostel. 950 yataklı dev bir mülk. Sevimli bir iç tasarımı var. Bazı özel odaların balkonları var, hem de hamaklı. Terasın şehrin ışıklarını izleyebileceğiniz göz kamaştırıcı bir manzarası var. Gare du Nord 15 dakika, Canal St. Martin beş dakika yürüyüş mesafesinde. (Çift kişilik odalarda kişi başı 147 TL, yatakhane 75 TL)

 

Kaynak: kolaygezi.org– hurriyet.com.tr