İŞTE BU KIŞ NETFLIX’TE İZLEYEBİLECEĞİNİZ YENİ LGBTİ İÇERİKLİ PROGRAMLAR

Sizler için 2018-2019 kışında Netflix'te izleyebileceğiniz LGBTİ içerikli program, dizi ve filmleri listeledik.

Sizler için 2018-2019 kışında Netflix’te izleyebileceğiniz LGBTİ içerikli program, dizi ve filmleri listeledik.

The Untold Tales of Armstead Maupin
2017 yapımı The Untold Tales of Armistead Maupin filmde çok sevilen hikaye yazarı Armistead Maupin’in insanlara ilham veren hayatı anlatılıyor. “Tales of the city” isimli hikaye kitaplarının yazarı Maupin, muhafazakar bir babanın oğlundan eşcinsel hakları konusunda önde gelen isimlerden biri olma hikayesini anlatıyor. Belgesel olarak çekilen filmde Armistead Maupin, Ian Mc Kellen, Laura Linney, Olympia Dukakis ve Neil Gaiman gibi sanatçılar yer alıyor.

Super Drags

RuPaul’s Drag Race’in sevilen drag queenleri Willam, Trixie Mattel, Shangela ve Ginger Minj, Netflix’in yeni animasyon dizisi Super Drags’te buluştu. Drag queen güçleriyle dünyayı daha kuir hale getirecek bu dörtlünün bol gullümlü maceraları ilk sezonuyla Netflix’e geldi.

Dancing Queen

RuPaul’s Drag Race’in sevilen drag queenlerinden Alyssa Edwards’ın sahibi olduğu dans okulunda geçen bu reality show, isminin hakkını veriyor ve dans eden küçük kraliçelerin hayatından kesitler sunuyor.

La Casa Del Flores (House Of Flowers)

Evet yine bir “La casa”(Ev) dizisi ile karşınızda ancak bu kez “de papel” değil türlü madilikler ve gullümle dolu bir ev bu. Başrolünde ancak 35 yaş üzeri olanların hatırlayabileceği “Zenginler De Ağlar” dizisinin başrolü Veronica Castro’nun onlarca yıllık bir çiçekçi evinin zengin sahibesini oynadığı dizi, ailenin diğer yakışıklıları, trans kadınlar, bolca drag queen, skandallar ve yakışıklıların olduğu gay club içerikleri ile bir hayli dikkatinizi çekecek. Özellikle gogo boy Poncho’ya dikkat 🙂

 

RITA

Danimarka’nın en sevilen tv dizilerinden biri olan RITA, bekar ve çocuklu ortaokul öğretmeni Rita’nın hayatını anlatıyor. Sivri dilli, müdanasız karakter Rita’nın oğlunun eşcinselliğini kabul etme evresi ve annesinin ona verdiği destek ise kesinlikle izlenmeye değer.

Hannah Gatsby: Nanette

Lezbiyen komedyen Hannah Gatsby, adeta bir günah çıkarma gibi ilerleyen stand up gösterisinde kendisinin dahil LGBTİ konularıyla ilgili yaptığı hataları ve kötü söylemleri eğlenceli bir şekilde listeliyor. Netflix’in en iyi kuir stand-up gösterilerinden bir tanesi.

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

RuPaul’s Drag Race’in en sevilen drag queenlerinden Bianca Del Rio, ilk filmi Hurricane Bianca’nın başarısı üzerine bu filmin devamına soyunuyor ancak yer yer eğlenceli sahneler içerse de bu film ilk filmin başarısını yakalayamıyor. Yine de bir şans vermek isterseniz göz atabilirsiniz.