İŞTE DEMOKRAT VE LGBTİ’LERİ ÖLDÜREREK SEVİYE ATLATAN VAHŞİ BİLGİSAYAR OYUNU

Kaçırılan Trump'ı kurtarmanın hedeflendiği oyunda aşamaları geçebilmek için onlarca demokrat, müslüman, komünist ve LGBTİ'leri katletmek gerekiyor.

LGBTİ’lere yönelik şiddet eylemleri bilgisayar oyunları aracılığıyla da teşvik ediliyor.  Geçtiğimiz günlerde bir üst sürümü yayınlanan Angry Goy isimli oyunda LGBTİ’lerin katledildiği aşamalar bulunuyor. Nazi sembollerinin bolca kullanıldığı oyunda, demokratlar, gazeteciler, LGBTİ’ler gibi toplumun çeşitli kesimlerine yönelik nefret cinayetleri ödüllendiriliyor.

ORLANDO PULSE KATLİAMINI ANDIRIYOR

Kendilerini neo-nazi, neo-faşist, kadın düşmanı ve homofobik olarak tanımlayan (alternatif) sağ grupların tanınmış isimlerinden Christopher Cantwell’in geçtiğimiz günlerde internet sitesinde övgüyle bahsettiği bu oyunda bir gece kulübünde LGBTİ’leri katlederek oyun aşamaları geçiliyor. Orlando Pulse gece kulübü katliamını andıran oyun, ayrımcılığı ve nefret suçlarını teşvik ediyor.

OYUNUN AMACI TRUMP’I KURTARMAK

Kaos GL’den Özge Kelekçi’nin LGBTQNation’dan aktardığı habere göre, özellikle çocuklara ve gençlere hitap etmeye çalışan Angry Goy isimli oyunda oyuncuların amacı solcu “teröristler” tarafından kaçırılan ABD Başkanı Donald Trump’ı kurtarmak. Oyunun daha önceki versiyonundaki katliamlar Yahudi halkına yönelikken, bu sürümde demokratlar, komünistler, müslümanlar, medya çalışanları ve LGBTİ+’lar suikast ve katliamların hedefi oluyor.

“LGBTQ+ Gündemi Kumanda Merkezi” isimli bölümde oyuncular bir gece kulübünü silahlarla basarak katliam yapıyor. (MEDYA SERVİSİ)