İŞTE DÜNYADAKİ LGBTİ ONUR YÜRÜYÜŞLERİNDEN “ONUR” DOLU SLOGANLAR

 GZone Haziran-Temmuz 2017 sayısında tüm dünyadan, LGBTİ Onur Yürüyüşleri’nde yer alan özel sloganlara Yeşer Sarıyıldız’ın hazırladığı özel dosya ile göz atıyoruz.

Yılın en güzel ayındayız. Yazı başlatması, en güzel direnişlere ev sahipliği yapması yetmezmiş gibi, bir de üstüne üstlük onur dolu bir ay Haziran!

Elbette keşke ne yürüyüşe ne de yaratıcı sloganlara ihtiyaç olmasaydı, ama elimizdeki dünyanın vizyonu bu ve kesinlikle eylemi bir şölene dönüştürme işini en iyi LGBT yapıyor.

Bizdeki yürüşler de gerçekleşebildikleri zaman muhteşem geçiyor. Bazı insanların hobi olarak bile katıldığını düşünüyorum, ne de olsa her çocuğun hayalindeki panayır gibi adeta. Danslar, müzikler, drag queen’ler, kostümler, nefis sloganlarla dolu dövizler…

LGBT sloganlarını da ayrı bir seviyorum. Favorim olan, “Nerdesin aşkım? Burdayım aşkım” Hadise vakasından sonra yerini “Faşizme karşı, bacak omuza”ya bıraksa da, “ay ay ay” diye bağırmanın keyfi hala bir başka.

LGBT sloganlarına girmişken, dünyadaki yürüyüşlerde en çok kullanılan sloganlara bir bakalım istedik. Ne dersiniz?

BU ÖZEL DOSYA VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “HAZİRAN-TEMMUZ 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…