İŞTE “HANDE YENER NEDEN HİÇ GZONE’UN KAPAĞINDA YER ALMADI?” SORUSUNUN CEVABI

GZone’un kurucularından ve şu anda genel yayın yönetmenliği görevini sürdüren Murat Renay, Hande Yener gibi LGBTİ’yi desteklediğini söyleyen bir gey ikonunun neden GZone Dergi’nin kapağında yer almadığını açıkladı.

GZone Genel Yayın Yönetmeni Murat Renay, Hande Yener’le hiçbir husumetleri olmadığını ve GZone’un herkese eşit mesafede durduğu için husumetleri olamayacağını söyleyerek bu konuya aşağıdaki satırlarla açıklık getirdi.

Yeri gelmişken Hande Yener neden G ZONE‘a kapak olmadı konusunu açıklayalım. Kendisi ile hiçbir husumetimiz yok, olamaz da. Mayıs 2015 sayımız için kendisine defalarca haber gönderdik ancak bizi görmezden geldi, cevap bile vermedi.

Daha sonra duyduğumuza göre; Haziran 2015 kapağımızda Demet Akalın’ı görünce bir hayli öfkelenmiş ve bizimle bir şey yapmayacağını söylemiş. Biz herkese eşit mesafedeyiz, kendi canı nasıl isterse!

LGBT’ye destek başka bir sanatçıyla olan husumet ile sona ermez. Kimse kimsenin arasındaki kavgaya taraf olmak zorunda değil. İşte hep sorduğunuz “Neden Hande Yener GZone’da yer almadı” olayının gerçek yüzü.

Bugüne kadar GZone’a röportaj veren herkese teşekkür ederiz, bizlerin daha çok gündeme taşınmasına yardımcı oldular. Ancak köşelere çekilip “Ben LGBT destekçisiyim” diyenleri samimi bulmuyoruz, kes Mert Ekren’le ilişkini, duruş sergile o zaman.

Özetle; duruş sergilemeyen sanatçının hiçbir inandırıcılığı yoktur.

Murat Renay