İŞTE KRISTEN STEWART’IN HETEROSEKSÜEL OYUNCULARIN EŞCİNSEL ROLLERİNİ OYNAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCELERİ

Kristen Stewart heteroseksüel oyuncuların eşcinsel rolleri canlandırması ile ilgili olarak düşündüklerini açıkladı.

Kristen Stewart’a, heteroseksüel oyuncuların eşcinsel rolleri canlandırması ile ilgili olarak düşündükleri soruldu. Stewart, eskiden heteroseksüel ve zayıf, beyaz, genç bir kız olarak bir çok yapımda yer alma fırsatı yakaladığı için şanslı olduğunu dile getirirken bu soru hakkında da çokça düşündüğünü ifade etti. Stewart “Kesinlikle bu deneyime sahip biri tarafından anlatılması gereken bir hikâyeyi asla anlatmazdım. Bununla birlikte bu çok riskli bir durum çünkü herkesi bu kurala tabi tutmam bir daha heteroseksüel bir rolü oynayamam anlamına geliyor. Bu bence çok gri bir alan” ifadelerini kullandı.

Stewart, belli bir topluluğun hikâyesini anlattığınızda o topluluk sizi hoş karşılamıyorsa, o işten uzaklaşılması gerektiğini düşünüyor. Stewart “Ama hoş karşılanıyorsanız o topluluğun bir müttefiki ve parçası oluyorsunuz ve sizi oraya götüren, size değerli perspektif katan bir şey oluyor. Birbirinizden bir şeyler öğrenmenin yanlış bir tarafı yok” açıklamalarında bulundu

Happiest Season filmindeki rol arkadaşı MacKenzie Davis’in kendini lezbiyen olarak tanımlamadığını söyleyen Stewart, Davis’i bu rolü beraber oynayabileceğini tek kişi olarak düşündüğünü söyledi. Stewart son olarak “Kesinlikle kimsenin bir fırsatı kaçırmasını istemem, bu konuda kötü hissederim. Yani cevabım ‘yaptığın işi düşün ve adi olma!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: FilmLoverss