İŞTE RUSYA’NIN KÜÇÜK BİR KÖYÜNÜN KASLI RAHİBİ: MAKSİM PASTUHOV

Rusya’nın güney batısındaki İvanovka köyünde yer alan küçük bir kilisenin baş rahibi, ayinlerden sonra cübbesini bir kenara bırakıp yıllardır geliştirdiği kaslarını sergilemesi nedeniyle ülkesindeki gazetelerin manşetleri işgal ediyor.

İvanovka köyündeki küçük bir kilisenin baş rahibi olan Maksim Pastuhov, kiliseye gidenler tarafından nazik ve bilgili bir ruhani lider olarak biliniyor. Fakat Pastuhov’un ‘özellikleri’ sadece kilise cemaatine değil başka bir kitleye de hitap ediyor.

Yerel bir vücut geliştirme yarışmasına katılıp üçüncülüğü alan rahip Pastuhov’un deyim yerindeyse ‘bir kilise insanından beklenmeyecek kadar kaslı olan vücudunun’ fotoğrafları Rusya’daki pek çok gazetenin sayfalarında yer buldu.

Rahip Pastuhov, uzun zamandan beri manevi gelişiminin yanı sıra fiziksel gelişimini de önemsediğini söylüyor. Nitekim Pastuhov kilisesinin cemaatine yol göstermesinin dışında köyde yaşayan erkek çocuklarının antrenman yapıp kaslarını geliştirmesi için açtığı bir spor salonunun da yöneticisi.

Kendini, pahalı aletler gerektiren bu ‘Ortodoks spor salonunu’ açabilmek için evini satacak kadar bu işe adayan Pastuhov, buraya gelenlerin sadece vücutlarını geliştirmediğini, bunun yanı sıra dini konularla ilgili tartışmalar da yaptıklarını söylüyor.

KAYNAK: Sputnik Türkiye