İŞTE TÜRKİYE GENELİNDE ÜCRETSİZ ANONİM HIV TESTİ YAPTIRABİLECEĞİNİZ YERLER

İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de ücretsiz ve anonim HIV testi yaptırabileceğiniz merkezlerin listesi. 

İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin’de önyargısız bir ortamda test öncesi ve sonrası danışmanlık alarak ücretsiz ve anonim HIV testi yaptırabileceğiniz merkezlerden hizmet alabilirsiniz.

HIV enfeksiyonuna dair toplumsal damgalama nedeniyle birçok birey HIV testi yaptırmaktan kaçınmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin’de kimlik bilgilerini vermeden, ücretsiz HIV testi yapılmasına olanak sağlayan merkezler sayesinde mahremiyet ihlali yaşamadan, test öncesi ve sonrası danışmanlık hizmeti alarak test yaptırabilirsiniz.

İSTANBUL:

Pozitif Yaşam Derneği Test Projesi

LGBTİ+ bireylerin kimlik bilgilerini vermeden ve ücretsiz Anti HIV antikor testi yaptırmalarını sağlayan projede Nişantaşı, Haseki ve Kadıköy olmak üzere İstanbul’da 3 laboratuvarda test yaptırabilirsiniz. Kişiye özel kodlarla yapılan testlerde kendi belirlediğiniz yöntemle sonuçlarınızı en geç 1 gün sonra alabilirsiniz.

Önyargısız bir ortamda danışmanlık almak ve test yaptırmak için hafta içi her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında 0534 729 85 75 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Almış olduğunuz kodla pazar hariç haftanın her günü 10.00 19.00 saatleri arasında test merkezlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi

Beşiktaş Belediyesi ve Pozitif Yaşam Derneği işbirliğinde hafta içi her gün 9.30 – 17.00 saatleri arasında Sağlıklı Yaşam Merkezinde kimlik bilgilerinizi vermeden ve ücretsiz test yaptırabilirsiniz. P24 antijeni ve antikor bakan combo hızlı test kitlerinin kullanıldığı merkezde parmağınızdan alınan bir damla kan ile yaptıracağınız testin sonuçlarını dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz.

Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi
Cihannuma Mah. Bostancı Veli Sok. 5/A
(Abbasağa Parkı Yanı)
Tel: +90 212 258 2416

Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü

Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Danışmanlık ve Test Merkezinde hafta içi her gün akşam 20.00’a kadar danışmanlık ve test hizmeti alabilirsiniz.

Kırmızı Kurdele İstanbul Ücretsiz HIV Testi projesi

İnternet üzerinden, burayı tıklayarak dolduracağınız form ile İstanbul’da ücretsiz hiv testi yaptırabileceğiniz noktalar konusunda bilgi alabilirsiniz.

ANKARA:

Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi

Ankara’da yaşıyorsanız ve kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Hızlı test yöntemlerinin kullanıldığı merkezde 20 dakika içinde sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Danışmanlık için 0850 455 0265

İZMİR:

Konak Belediyesi, Ağustos 2018’den itibaren HIV hakkında ücretsiz danışma ve anonim test hizmeti vermeye başladı.

İzmir Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve HIV Test Merkezi hizmete açıldı. Merkez, bilgi almak isteyen kişilere ücretsiz ve kimlik bilgilerini istemeden HIV hakkında danışma verecek ve anonim test hizmeti sağlayacak.

Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, hafta içi her gün 08:00 – 17:00 saatlerinde açık olacak. Bilgi almak için Merkez’e 0232 484 22 91 numarası aranabiliyor. Adres: Konak – Ssk Blokları, B-3 Blok Kat: 5, Konak

MERSİN:

Mersin Büyüksehir Belediyesi Kliniği Ve Aile Danışmanlık Merkezi içinde Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi Haziran 2018’de hizmete açıldı. Merkez, bilgi almak isteyen kişilere ücretsiz ve kimlik bilgilerini istemeden HIV hakkında danışma verecek ve anonim test hizmeti sağlayacak.

Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, Pazartesi ve Çarşamba günleri 08:00 – 17:00; Salı ve Perşembe günleri ise 08:00 – 20:00 saatlerinde açık olacak. Bilgi almak için Merkez’e 0324 232 00 72’yi arayarak ulaşabilirsiniz.

Adres: Hamidiye Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, No:164 (Mersin Orduevi karşısı)