İŞTE TÜRKİYE’DE GÖSTERİME GİREMEYEN LGBTİ+ FİLMİ: ADI: İNSAN

Bir travesti, Rum bir ev sahibesi ve gey oğlundan oluşan yaşam üçgenine sonradan dâhil olan çaresiz bir kadının ve yeni doğmuş bebeğinin hikayesini anlatan film Türkiye'de gösterime giremedi.

Adı:İnsan; bir travesti, Rum bir ev sahibesi ve gey oğlundan oluşan yaşam üçgenine sonradan dâhil olan çaresiz bir kadının ve yeni doğmuş bebeğinin topyekûn hayata tutunma çabalarının hikâyesi. Önyargı ve ayrımcılığı eleştiren film, çabalara rağmen Türkiye’de gösterime çıkamadı.

İki Dilde Çekildi

Film, hem İngilizce (Name: Human), hem de Türkçe (Adı: İnsan) iki ayrı uzun metraj film olarak çekildi. Fim Rum bir ev sahibesi, gay oğlu ve pansiyoner olarak onlarla yaşayan şarkıcı bir travestiden oluşan yaşam üçgenine sonradan dâhil olan çaresiz bir kadının ve yeni doğmuş bebeğinin topyekûn hayata tutunma çabalarının hikâyesini konu edindi. 

Türkiye’de Gösterime Giremedi

Film büyük çabalara rağmen Türkiye’de gösterime giremedi. Nouvart haberine göre film dağıtımcıları filmi beğendiklerini ancak bu filmi dağıtıma çıkaramayacaklarını belirtti. Yapımcılar filmi Türkiye’de dağıtıma çıkarmak isteklerinin ve çabalarının devam ettiğini ifade etti.

İngilizce Film Gösterimde

İngilizce film “Name: Human”, 20 Kasım’dan itibaren Independent Film Screen’de digital sinema gösterimine çıktı. 30 Kasım’dan itibaren de Amazon Prime, Roku, Apple TV gibi platformlarda gösterimde olacak (Nouvart).