İŞTE VÜCUDUNUZUN İHTİYAÇ DUYDUĞU BAHAR DETOKSU

GZone Dergi editörlerinden Ezgi Sayan, bahara girerken vücudunuzu zararlı toksinlerden temizleyen bahar detoksu önerilerini sıraladı.

İşte bu yazının giriş bölümü:

Kışın bitmesi ve havaların az da olsa ısınması ile beraber hepimizi evde oturduğumuz son 3 aydır aldığımız kiloları verme telaşı sarmaya başladı.

Baharın gelişi, kazak ve paltoları rafa kaldıracağımız için yakında minik göbeklerimizi saklayamayacağımızın da habercisi tabii ayni zamanda.

Bunun için gelin bahar detoksları ile su birkaç kilodan kurtulalım .

Bahar detoksu için kahvaltı öğününe önem verin. Vücudu bütün gün enerjik tutan bu öğünde lif yönünden zengin içeriğe sahip olan meyveler sıkça tercih edilebilir.

Buğdaylı ürünlerde bulunan glutene bahar detoksu süresince ara verebilir ve kendinizi ve bağırsaklarınızı bir süreliğine de olsa rahatlatabilirsiniz. Gluten zengini olan arpa, irmik, yulaf ve çavdar yerine kinoa ve karabuğday gibi daha yararlı tahıl türlerine sofranızda yer açın. Kendinize kinoalı ve mevsim sebzelerinden oluşan bir salata hazırlayabilirsiniz.

Alkol, çay ve kahve yerine bahar detoksu süresince bol bol su ve yeşil çay içmeye özen gösterin. Antioksidan etkisi ile yeşil çay metabolizmanızı hızlandırırken su ise vücudunuzu yenilemenize yardımcı olur.

BU ÖZEL DOSYANIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “MART 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

 

https://track.adform.net/C/?bn=47497305 1x1 pixel counter :