İYİ BİR ORGAZM İÇİN BİLMENİZ GEREKENLER

Seks her zaman başarılı olduğumuzu iddia ettiğimiz bir konudur. Peki gerçekten de başarılı mıyız? Bunun cevabı sizde ama başarılı bir seks için bilmeniz ve belki de uygulamanız gereken belirli detaylar var. Sizin için bu detayları derledik.

1. ERKEKLER DE KEGEL EGZERSİZİNDEN YARARLANABİLİR.

Kegel egzersizini duymuşsunuzdur ama duymayanlar için bir hatırlatma: Kegel, genellikle kadınlar tarafından vajina etrafını saran “vajinal kaslar”ın güçlendirilmesi amacıyla yapılan pelvik kas egzersizlerine verilen isimdir.

Fakat, gayet tabii erkekler de uygulayabilir. Erken boşalma problemi yaşayan erkekler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 5’i hariç tüm erkeklerde aylar içerisinde bir gelişme gözlendi. Erkekler bu egzersizi perinal bölgeyi yani genital bölgeyle anüs arasında kalan bölgeyi sıklaştırmak için uyguluyorlar.

———————-

2. SİGARA İÇMEK ZARARLIDIR.

Sigara her şeye olduğu gibi, cinsel ereksiyona da zarar veriyor. Bunu destekleyen araştırmaya göre, sigarayı bırakan erkeklerin ereksiyonlardan da ciddi bir iyileşme var. Gerçekten.

———————-

3. CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR.

hiv

Her yıl düzenli olarak doktora gitmeniz, sizin cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalmadığınızı garanti etmez. Tüm sonuçlar için test isteseniz bile. Test sonuçları uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterebilir. Yani, belirtilerini göstermediyseniz ya da özel olarak istemediyseniz; genital iltihap, HPV denilen deri yüzeylerindeki tabaka hücrelerini enfekte eden DNA virüsü ve frengiye yönelik testlere tabii tutulmamış olabilirsiniz.

Bu hastalıklar yaşa ve duruma göre değişse de, siz yine de korunmasız ilişkilerden sonra, yeni bir partnerle ilişki ya da birçok partneriniz varsa ya da cinsel yolla bulaşan bir hastalık şüpheniz varsa bu  testleri uygulatın. Gittiğinizde Chlamydia, belsoğukluğu, frengi, HIV hastalıklarına karşı test istediğinizi belirtin.

Doktorunuz muhtemelen seks geçmişinizi ve belirtileri soracaktır. Dürüst olun. İlişkilerinizde prezervatif kullanıp kullanmadığınızı belirtmek, testin sonuçlarının değerlendirilmesi açısından hayati öneme sahiptir.

———————-

4. ALKOLE DİKKAT

Milyonlarca çalışma alkolün cinsel etkinliği azaltıığını gösteriyor. Gerçek şu ki, alkol yatıştırıcı bir etkiye sahiptir ve seks esnasında cinsel dürtülerinizi kaybetmek istemezsiniz değil mi?

———————-

5. SEKS SAĞLIĞA FAYDALIDIR

Yapılan bir araştırma gösteriyor ki, seks tansiyonunuzu dengeler, stresi azaltır ve migren derecesine varmış baş ağrılarınızı azaltır. Kısacası bağışıklık sisteminize güç katar. Her şey ne güzel değil mi?

———————-

6. SEKS YAPARAK DAKİKADA YAKLAŞIK 3-4 KALORİ YAKARSINIZ.

PLOS One dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre, partnerler seks yaptıklarında dakika başına ortalama 3.1 ila 4.2 arasında bir kalori miktarı yakarlar.

———————-

7. ORGAZMIN FAYDALARI

O kısacık harika saniyelerde, beyninizde bir çok olay gerçekleşir.  Prof. Dr. Debby Herbenick’e göre, “beynimizde bulunan  ödüllendirme ve zevkle ilgili her parça harekete geçer.” Meme uçları ve diğer genital değişimler de bu harekete geçmeye örnek sayılabilir.

———————-

8. HERKES ORGAZM TAKLİDİ YAPAR

Eğer bunu sadece kadınların yaptığı bir hile olarak düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin de %30’unun orgazm taklidi yaptığı belirtiliyor.

———————-

9. ORGAZM OLMAK KADAR OLMAMAK DA NORMAL.

Erkekler arasında yapılan bir araştırmada, erkeklerin ilk ilişkide orgazm olma oranı %91.

———————-

12. İLETİŞİMLERİ İYİ OLAN ÇİFTLER ORGAZMA DAHA YAKIN.

Konu orgazm olunca hiçbir şeyin garantisi yok ama bilimadamları yaptıkları araştırmalarla iyi iletişim kuran çiftlerin, daha mutlu bir cinsel hayatları olduğunu belirtiyor.

Uzmanların çiftlere tavsiyesi, aralarındaki sorunları konuşarak çözmeleri ve bunun sonucunda daha iyi bir cinsel birlikteliklerinin olacağı.

———————-

11. YAĞLAMAK ORGAZMA YARDIMCI OLUR

Sizin veya partnerinizin cinsiyeti ne olursa olsun, yağlamak herkes için orgazma yardımcı bir unsur. Indiana Üniversitesi’nin bir çalışmasına göre, Amerikan çiftlerin 2/3’ü bu yöntemi denemiş ve sonuca ulaşmış. Denemeye değer!

———————-

12. ORAL SEKS, PENİSİ BÜYÜTEBİLİR

Journal of Sexual Medicine’deki bir araştırma, ortalama penis boyunu tespit edebilmek için erkeklere ereksiyon hallerindeki uzunluğunu ve nasıl erekte ettiklerini sordu. Gelen cevaplar arasında, ölçmeden önce partnerine oral seks yaptırdığını ifade eden erkeklerin penis boylarının daha uzun olduğu ortaya çıktı. Tabii ki bu söylemlere dayanan bir çalışma ama yine de bilmek güzel.

———————-

13.ANTRENMAN ŞART

Araştırmalar, düzenli yapılan egzersizin erkeklerde testesteron hormonu salgılamasını sağlıyor. Artık antrenmanları ekerken bir kez daha düşünürsünüz, değil mi?

———————-

14. DOĞRU KORUNMAK ÖNEMLİ

Prezervatif kullanıyorsunuz, doğrusunu yapıyorsunuz. Ama çoğu insan, prezervatifi ya ilişki bitiminden önce çıkarıyor, ya da çok sonra takıyor. Böylelikle, cinsel yolla bulaşan hastalıklara da davetiye çıkarmış oluyor.

———————-

15. SEKSTEN SONRA KONUŞMAK HARİKA BİR FİKİR, MUTLAKA DENEYİN!

Seksten sonra partnerinizle konuşmanın ne kadar iyi olduğunun farkında mısınız? Hele bir de orgazm olduysanız çok yararlı. Araştırmalar da çiftler arasındaki bu orgazm sonrası konuşmaları çiftlerin birbirlerini anlamaları yönünde olumlu bir adım olarak görüyor.

———————-

16. ORGAZM OLMAK, PROSTAT KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR

Araştırmalar, ayda 21 veya daha fazla orgazm yaşayan bir erkeğin, ayda 7-8 orgazm yaşayan bir erkekten daha az prostat kanseri olma riskini taşıdığını gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here