863269c786
Talles-de-Oliveira-Faira

İZLE: 4 YILDIR YAŞADIĞI HOMOFOBİNİN İNTİKAMINI BU ŞEKİLDE ALDI

Brezilya’nın en önemli üniversitelerinden birinde öğrenci olan Talles de Oliveira Faira, okul yönetimi ve öğrencilerden yaşadığı homofobinin intikamını mezuniyet töreninde aldı. 

Öğrencisi olduğu Aeronautic Technology Institute’ün mühendislik bölümünde öğrenci olan Talles de Oliveira Faira isimli öğrenci, hayatı boyunca eğitim almak için hayalini kurduğu okula ayak bastığı günden beri, hem okul yönetiminin, hem de okuldaki diğer öğrencilerin homofobik tutumları sebebiyle zor geçen bir eğitim süreci atlattığını söylüyor. ”12 yaşımdan beri bu okul hakkında hep güzel şeyler duydum, hep orada eğitim almanın hayalini kurdum. Bundan 4 yıl önce bu eğitim hakkını kazandığımda benden daha mutlu bir birey yoktu, ancak okuldaki öğretmenlerim, öğrenci arkadaşlarım, hademeler bile benim cinsel yönelimim sebebiyle benimle dalga geçtiler.” cümleleriyle yaşadıklarını sosyal medyada özetleyen Faira, mezuniyet töreninde yaşadıklarının intikamını aldı.

Okulun mezuniyet törenine giderken canına tak ettiğini paylaşan Faira, ”Beni ya olduğum gibi kabul edecekler, ya da içlerindeki çirkinliği açığa vuracaklar.” diyerek törene drag olarak katıldı. Mezuniyet belgesini kabul etmeye ayağında topuklu ayakkabı ve üzerinde bir elbiseyle giden Faira, bu hareketiyle sosyal medyada fenomen oldu.

İşte Talles de Oliveira Faira’nın mezuniyet töreninden o görüntüler:

Ayrınca Bakın

y kusagi millenials

İŞTE TRENDLERİ YÖNLENDİREN, DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK OLAN “Y KUŞAĞI”

GZone Dergi Yaşam yazarlarından Cihangir Öz, Nisan 2018 sayımız için şu anda nüfus olarak çoğunluğa ...