İZLE: BAŞKAN OBAMA’DAN ELLEN VE LGBTİ DÜNYASINA MESAJ

Bu haftanın TV olayı gerçekleşti. ABD başkanı Barack Obama, Ellen Degeneres’in TV programına konuk oldu ve LGBTİ haklarıyla ilgili konuştu.

Ellen’ın programına konuk olan Obama, başkanlık yaptığı dönemde gerçekleşen eşcinsel evliliklerin kanunen serbest bırakılması hakkında soruya duygusal bir cevap vererek Ellen’ı duygusallaştırdı.

İşte Başkan Obama’dan Ellen’ın sesini titreten, gözlerini dolduran  o konuşma

”Eşcinsel evliliklerin başkanlık dönemimde yasallaşması ve LGBT haklarının ABD’de maksimalize edilmesi konusunda gurur duyuyorum. Başkanlık dönemimden önce, başkan olmamı sağlayan kampanyam ve siyasi görüşüm insanları ötekileştirmeye değil, toplum içerisine kabuk etmek üzerine kuruluydu. Biz ne kadar insanın toplum içerisinde kanunen kabul görmesini sağlarsak sağlayalım, esas önemli olan insanların önyargılarını ve düşüncelerini değiştirmekten geçiyor. Ellen, sen cesaretin ve sempatinle insanların gönlünü kazandın. İnsanlara ne olduğunu dürüstçe söyleyerek birçok insana ilham olurken, birçok insanın da sana ve seninle aynı yaşam biçimini yaşayan herkese olan toplumsal önyargıyı yıktın.

Kanun yalnızca senin ve senin gibi cesur kahramanların başlattıklarını takip etti.”

 

1 YORUM

Comments are closed.