İZLE: DAVID BECKHAM’DAN UNICEF İLE ÇOCUK ŞİDDETİNE KARŞI VİDEO

David Beckham, İyi Niyet Elçisi olduğu UNICEF için dövme tutkusundan ilhamla hazırlanan çocuğa yönelik şiddete konulu klipte rol aldı.

Dövme tutkusuyla tanınan David Beckham, çocuğa yönelik şiddete dikkat çekmek için hazırlanan kampanyaya ilham verdi. UNICEF’in 60 saniyelik klibinde Beckham’ın vücudunda çocuğa yönelik şiddete dikkat çeken animasyonlar yer alıyor. Eski futbolcunun pek çok mutlu ve önemli anısını yaşatan dövmelerinden yola çıkılarak hazırlanan klip, dünyada milyonlarca çocuğun kendi seçimi olmadan vücudunda izler taşıdığını göstererek, “Şiddet çocuklarda sonsuza dek iz bırakır” temasını taşıyor.

 

 

UNICEF İyi Niyet Elçisi olan 41 yaşındaki Beckham, “UNICEF’le çalışmaya başladığımda dünyayı çocuklar için güvenli bir hale getirmek adına elimden gelen her şeyi yapabileceğime dair bir anlaşma yaptım” dedi. “Her beş dakikada, dünyanın herhangi bir yerinde bir çocuk şiddetten dolayı ölüyor” diyen Beckham, “Milyonlarcası, çocukluklarını mahvedecek fiziksel, duygusal ve cinsel şiddet tehlikesi altında” şeklinde konuştu.

Beckham, “Umarım bu proje, hemen harekete geçilmesi için dikkat çekici olur. Çocuğa yönelik şiddet yanlış ve birlikte bunu bitirmemiz lazım” şeklinde konuştu.