İZLE: TV EKRANLARIN UNUTULMAZ EŞCİNSEL ÖPÜŞME SAHNELERİ

Televizyon dizilerinde eşcinsel karakterler son yılların vazgeçilmezlerinden. Fakat bu  karakterlerin televizyonlarda yer alması aslında çok daha eskiye uzanıyor. Hem günümüzden hem de geçmişten eşcinsel sahneleri ve bulundukları dizileri sizin için derledik;

1- L.A. Law

Televizyonda yayınlanan ilk eşcinsel sahnelerden birisi olarak anılan L.A. Law oyuncularının sahnesi gerçekten büyüleyici. (26:40)

2- Roseanne

ABC’nin televizyon tarihine kazandırdığı Roseanne dizisinde Mariel Hemingway’in oynadığı lezbiyen direk dansçısı tarihe ismini yazdıran sahnelerden.

3- Dawson’s Creek

2000’lerin efsane dizilerinden James Van Der Beek’in oynadığı dizi Dawson’s Creek’te gönüllere taht kuran Kerr Smith, eşcinsel bir karakteri canlandırıyordu ve zamanına göre hayli cesur sahnelere imza atmıştı.

4- Ally Mcbeal

Ünlü dizi Ally Mcbeal’ın 1999’da yayınlanan bir bölümünde Calista Flockhard ve Lucy Lie, romantik bir sahne oynadılar.

5- Xena: Warrior Princess

Türkiye ekranlarında Zeyna ismiyle yayınlanan dizide Lucy Lawless (Zeyna) ve dostu Renee O’Connor (Gabrielle) kesinlikle iyi bir dostluk kurmuşlardı.

https://youtu.be/tn4eky7n0Cg

6- Buffy the Vampire Slayer

Uzun süre hayranlarını ekrana kitleyen Buffy the Vampire Slayer da birçok eşcinsel içerikli sahneyi konuk etmişti.

7- The Fosters

Evlatlık çocukların hayatını konu alan The Fosters’da, Jude ve Connor karakterleri arasında oldukça keyifli sahneler gerçekleşmişti.

8- Will & Grace

Perception dizisinden tanıdığımız yakışıklı oyuncu Eric McCormack, Will & Grace dizisinde gay bir karakteri oynuyordu. Bu dizide birçok bölümde eşcinsel içerikli sahneler yer aldı.

9- Relativity

Yine ABC’de yayınlanan drama dizisi Relativity, 1997 yılında ekranlarımızdaydı ve kısa bir süre kalabildi. Fakat bu dizide Lisa Edelstein’ın bir kadını öptüğünü görüyoruz.

10- Ellen

Ellen DeGeneres, açılmasını hem gerçek hayatında hem de oynadığı sitcom dizisinde yaptı. Ellen dizisinin son sezonunda bir kadın ile öpüşerek açıklamıştı.

11- Friends

10 yıllık dur durak bilmeyen komedinin adresi olan Friends de birçok eşcinsel sahneyi dizisine konuk etti. Jennifer Aniston bir bölümde hem Lisa Kudrow ile hem de Winona Ryder ile öpüştü. Dizide aynı zamanda Chandler karakterinin babası bir drag-queen’i canlandırıyordu ve Ross karakterinin eski karısı lezbiyendi.

12- All My Children

Türkiye’de de televizyona uyarlanmış dizilerden olan All My Childeren’da eşcinsel bir ilişki yaşanıyordu fakat dizinin yetkililerinden bazıları “o zamanlar ekranlar eşcinsel sevişme sahnelerine hazır değildi” demişti.

13- Queer as Folk

Günümüzde bile hala “bu sahneler nasıl yayınlandı” sorusunu yönelttiğimiz Queer as Folk, oldukça cesur sahneleriyle ünlü.

14- Brothers & Sisters

2006’da ABC’de yayınlanan Brothers & Sisters dizisinin ilk sezonunda eşcinsel karakteri canlandıran Matthew Ryhs, luke Macfarlane ile öpüşmüştü.

15- Days of Our Lives

Çok uzun yıllar ekranda kalan Day of Our Lives, 2012’de yayınlanan bölümlerinde Chandler Massey ile Jesse Kristofferson arasında bir öpüşme sahnesi yayınlamıştı.

16- Glee

Biraz daha günümüze geldiğimizde ise müzikal dizi Glee’yi görüyoruz. Bu dizi de birçok cinsel yönelimi konu alan dizilerden birisiydi. Brittany ile Santana’nın aşkı ise dillere destan nitelikte.

17- True Blood

Ekranların en sert dizilerinden birisi olarak görülen True Blood, birçok seks sahnesini yayınladı fakat en aklımızda kalanı, Jason’ın Eric ile ilgili kurduğu düştü.

18- The L Word

Lezbiyenlerin hayatını konu alan The L Word dizisini tabii ki sevişme sahneleri olmadan düşünmeyeceğiz!

19- Penny Dreadful

Ekranların en güzel dizilerinden birisi olan Penny Dreadful’da ise eşcinsel sahnelerden kaçınılmamış. Dizinin bir bölümünde Reeve Carney ve Josh Hartnett’i sürpriz bir şekilde öpüşürken yakalıyoruz!

20- Looking

Ve bitişine en çok üzüldüğümüz dizi Looking. Eşcinsel hayatın sadece seksten ibaret olmadığını gösteren dizide birçok sevişme sahnesi gösterildi.

21- Orange is the New Black

Ekranların kara komedisi Orange is the New Black’te oynayan Taylor Schilling’in öpüşme sahnesi akıllardan çıkmıyor!