İZLE: ELIZABETH TAYLOR HIV AKTİVİZM ÖDÜLÜ WHOOPI GOLDBERG’İN

Henüz kimse HIV/ AIDS’den bahsetmezken, Elizabeth Taylor kariyerini riske atarak insanoğlunu enfeksiyonla ilgili bilgilendirmek için dünyanın en önemli aktivist adımlarından birini atarak HIV farkındalık derneğini kurdu. Bugün Taylor’un torunları bu misyonu sırtlanarak, yıllar önce başlayan farkındalık savaşını sürdürmeye devam ediyor. 

Her yıl Dünya AIDS gününde Elizabeth Taylor adına HIV farkındalık ödülünü, HIV/AIDS ile mücadelede fark yaratan bir aktiviste layık gören Taylor ailesi, ödülü bu yıl Whoopi Goldberg’e verdi.

Goldberg’in sunucusu olduğu ”The View” isimli sabah programına konuk olan, Elizabeth Taylor’un dört torunu duygusal bir konuşma ile Golberg’e ödülünü taktim etti. Goldberg ise HIV/AIDS ile mücadele adına Malawi’de Taylor ailesi ile beraber gerçekleştirdikleri farkındalık projelerinden ve HIV/AIDS’in ilk günlerinde yaşadıkları anıları anlattı.

”O zamanlar Los Angeles’taydım. Dansçılar, oyuncular, müzisyenler, sanatçılar aniden bilinmeyen bir şekilde hasta oluyordu. O zamanlar hastaneler bu insanları kabul etmiyor ve sokaklara atıyorlardı. Aniden Elizabeth Taylor bu insanlara sahip çıktı. Şimdi onun mirasını torunları sürdürüyor ve bugünün sanatçıları olarak bize düşen en önemli görev ise Taylor ailesine bu konuda omuz olmaktır.” açıklamasını yapan Goldberg, bu konuşmasıyla sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına girdi.