İZLE: ELLEN’A KONUK OLAN MAGIC JOHNSON, EŞCİNSEL BİR ÇOCUĞUN EBEVEYNİ OLMAYI ANLATTI

Geçtiğimiz hafta Ellen Degeneres’in programına konuk olan basketbol efsanesi Magic Johnson, oğlu EJ’in eşcinsel olarak açılmasıyla ilgili açıklamalar yaptı. 

2013 yılında eşcinsel olarak açılan oğlu EJ Johnson hakkında konuşan basketbol efsanesi, ”Çocuğunuzun nasıl bir insan olacağı sizin kararlarınızla ilerleyen bir şey değil. Sizin ebeveyn olarak göreviniz çocuğunuz nasıl bir insan olursa olsun, ona sadece iyi bir insan olması gerektiğini öğretmek ve onu her fırsatta destekleyip sevmektir. Oğlum eşcinsel olarak açıldığında biz aile olarak çok mutlu olduk ve onu sevmeye devam ettik. Buradan bütün LGBT çocukların ebeveynlerine sesleniyorum, çocuğunuzu kabul etmek dışında onun için yapabileceğiniz iyi bir şey yok. LGBT birey olmak ne kötü bir şey, ne de sizin sevdiğiniz çocuğunuzu kaybettiğiniz anlamına geliyor.” açıklamasıyla Ellen izleyicilerini gözyaşlarına boğdu.

 

Sometimes we smile #family #teamthis

A post shared by EJ Johnson (@ejjohnson_) on

 

Konuşmasına LGBT ayrımcılığı ile ilgili de bir mesaj ekleyen Magic Johnson, ”Bir LGBT ebeveyni olarak üzerime düşen tek şeyin çocuğumu desketklemek olduğunu biliyorum. Onu olduğu kişiden farklı davranmaya zorlamak, onun sokakta cahil insanlar tarafından maruz bırakılacağı ayrımcılıktan farklı değildir.” dedi.