İZLE: HİNT ASILLI AİLE, EŞCİNSEL ÇOCUKLARINA TAM BİR BOLLYWOOD DÜĞÜNÜ ORGANİZE ETTİ

Kanada’da yaşayan Hint asıllı bir aile, eşcinsel çocuklarının ilişkilerini tam da Hint geleneklerine uygun bir düğünle taçlandırdı. 

1970’li yıllarda ülkeleri Hindistan’dan Kanada’ya göç eden Agarwal ailesi, oğulları Rishi’nin eşcinsel olarak açılmasından sonra yaşadıkları krizi atlatarak, çocuklarının hayalini kurduğu Bollywood düğününü gerçek kıldı.

Lisede öğrenciyken ailesine eşcinsel olduğunu açıkladığını söyleyen Rishi, tutucu ailesinin bunu kabul etmemesi üzerine zor zamanlar geçirdiğini söylüyor. 2011 yılında intihar etme girişiminde bulunduğunu söyleyen Rishi, bu olay sonrasında babasının duruma bakışının değiştiğini ve onu tekrar aileye dahil ettiğini söylüyor.

”Hayatım boyunca istediğim tek şey Hint geleneklerine uygun olan, etnik bir düğün gerçekleştirmekti” diyen genç eşcinsel erkek, sevgilisini ailesine tanıştırırken bunun asla kabul olmayacağını düşündüğünü anlattı. Kanadalı sevgilisi Daniel ile geçtiğimiz haftalarda hayatlarını birleştirdiklerini söyleyen Rishi, ailesinin ona sürpriz yaparak, tam da hayalini kurduğu geleneksel düğünü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Düğün hazırlıklarından, törenine kadar Bollywood stilinde bir video hazırlayarak yayınlayan Rishi ve Daniel, ailelerinin özellikle bu videonun olabildiğince insana ulaşmasını dilediklerini şu şekilde anlatıyor:  ”Ailem Hint geleneklerine göre yaşayan ailelerin LGBTİ birey çocuklarını dışlamaması gerektiğini, ve bu videonun buna bir örnek olacağını düşünüyor”