İZLE: İŞTE BİZİ 90’LARA GÖTÜREN BELGESEL: SÖZ-MÜZİK 90’LAR

NTV'nin hazırladığı "Söz Müzik 90'lar" belgeseli 90'lar sevenler için bulunmaz bir hediye. İşte bu belgeselin tamamı:

Bir yanda Ajda Pekkan, Sezen Aksu gibi 70’lerden 90’lara gelen starlar…

Bir yanda Tarkan, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener gibi 90’lı yıllarla hayatımıza giren genç sanatçılar..

90’lar’ın dillerden düşmeyen şarkıları ve unutulmaz yıldızlarıyla nostalji dolu anlar…

“Söz ve Müzik 90’lar” belgeseli bayram boyunca iki bölüm halinde NTV’de

” 80’li yıllar bitmiş, yeni milenyuma on yıl kalmıştı. Pek yakında hayatlarımıza internet girecek ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Teknolojideki değişim müziğe de yansımıştı. Bilgisayarlar da birer enstrümandı artık. Müzik dijitalleşiyor, dinamikleşiyor, ritmi hızlanıyordu.

Ajda Pekkan’ın “Yaz Yaz Yaz” şarkısıyla başlayan 90’lar rüzgarı, Sezen Aksu ve Onno Tunç’un müzik dünyasına kazandırdığı genç bir isimle, Aşkın Nur Yengi’yle hız kazanmıştı. Yonca Evcimik, İzel Çelik Ercan, Harun Kolçak, Oya & Bora gibi yeni sesler ve yüzler pop müziği renklendirirken, Nilüfer, Zerrin Özer, Seyyal Taner ve MFÖ gibi bir önceki kuşağın yıldızları da yeni nesil pop müziğe ayak uydurmuşlardı.

90’lı yıllarla birlikte hayatımıza Tarkan’dan Kenan Doğulu’ya, Candan Erçetin’den Mirkelam’a, Sertab Erener’den Levent Yüksel’e, Demet Sağıroğlu’ndan Sibel Tüzün’e birçok yeni şarkıcı girdi… Her biri unutulmaz şarkılarla 90’lı yıllara damga vurdu… Bugünün gençlerine ilham verdi….

NTV,, bu bayram artık bir klasik haline gelen “Söz ve Müzik” belgeselinde izleyicileri 90’lı yıllara götürüyor….

Handan Özsoy ve Suat Kavukluoğlu’nun hazırladığı; Yavuz Hakan Tok’un metin yazarlığı ve danışmanlığını, Hakan Eren’in danışmanlığını, Nevzat Saraycıklı’nın kurgusunu yaptığı “Söz ve Müzik 90’lar” belgeseli bayram boyunca iki bölüm halinde NTV’de yayınlandı.

İşte bu belgeselin iki bölümü:

1.BÖLÜM:

2:BÖLÜM: