İZLE: MOSKOVA TRENİNDE DUMBLEDORE VE VOLDEMORT’UN DÜELLOSU

Rusya’nın başkenti Moskova’daki bir banliyö treninde sabah işe gidenler, Harry Potter kitaplarından karakterlerin vagona girmesiyle kendilerini ‘büyülerin havada uçuştuğu’ bir ortamda buldu.

Moskova’da, Harry Potter kitap ve filmlerinde öğrencileri Hogwarts okuluna taşıyan Hogwarts Ekspresi’ne hiç de benzemeyen bir banliyö treninde, ‘sırlar odası’ için çok uygun olduğunu söylediği bir oda kokusunu satmaya çalışan biri fark edildi.

Harry Potter karakterlerinden büyücü Dumbledore’un kılığına girmiş bu kişi ‘büyü bakanlığı tarafından onaylı’ olduğunu söylediği diğer ürünlerini de satmaya çalışırken vagona, serinin baş kötüsü Lord Voldemort giriyor.

Voldemort gitarını çalıp Potter’ı ele geçireceğini söylerken vagondaki yaşlı bir kadının ‘hiçbir şey anlamadığını’ söyleyip şikayet ettiği duyuluyor. Daha sonra trenin kendi alanı olduğunu söyleyen Voldemort kendisini Dumbledore’un üzerine bırakıyor fakat ‘korktuğu tek büyücü olan’ rakibi karşısında savaşı kaybediyor. Öte yandan Dumbledore ve Voldemort’un başı polis tarafından fark edilmeleri hâlinde derde girebilirdi. Zira Rusya’da toplu taşıma araçlarında satıcılık yapmak yasak.

Kaynak: Sputnik Türkiye