İZLE: ONUR YÜRÜYÜŞÜ ORGANİZATÖRLERİ, KENDİLERİNE İLETİLEN HOMOFOBİK MESAJLARI OKURLARSA

Kanada’nın en büyük Onur Yürüşü, Toronto Pride’ın organizatörleri, Onur Yürüyüşlerinin ne kadar da gerekli olduğunu ortaya koyan bir video yayınladı. 

Artık LGBT özgürlüğüne sahip ülkelerin başında gelen Kanada’da gündemde olan bir tartışma ise LGBT Onur Yürüyüşlerinin gerekliliğinin ortadan kalıp kalkmadığı. Bu yıl ilk kez ülkenin Başkanı Justin Trudeau’nun da yürüyeceği Toronto Onur Yürüyüşü ile gündemde olan bu konuya en güzel cevabı yürüyüşün organizatörleri veriyor.

İlgili haber: Kanada Başkanı son röportajında LGBT haklarını tartıştı ve Toronto Onur Yürüyüşünde yürüyecek ilk Kanada başkanı olacağını açıkladı….

Kendilerine gönderilen homofobik nefret mesajları yüzlerine okunmasını isteyen LGBT aktivistleri, kendilerine gönderilen nefret mesajlarına açıklık getirerek dünya genelinde Onur Yürüyüşlerinin ne kadar da gerekli olduğunun altını çiziyor. İşte bazı mesajlar:

”Çocuğum sizin gibi eşcinsel olursa onu öldürürüm” yazılı mesaja karşı insanlıktan uzak yorumu yapan aktivistlere iletilen bir diğer şaşkınlık verici mesaj ise, ”Kimse sizin hastalıklı, AIDS’li yaşam biçiminizi umursamıyor. Yaşam biçiminizi de alın ve yok olun” oldu.

Kanada gibi özgürlükçü bir ülkede bile halen bu tarz nefret dolu mesajlar aldıklarını söyleyen LGBT aktivistleri, henüz LGBT özgürlüğüne erişmemiş ülkelerdeki insanlık suçlarına karşı Onur Yürüyüşlerinin çok daha coşkulu olması gerektiğinin altını çiziyor. LGBT bireylerin artık bu tarz nefret söylemlerine karşı bağışıklık kazandığının altını çizen grup, daha özgür bir dünya için daha yapılacak çok iş olduğunu dile getiriyor.