İZLE: POWERPUFF GIRLS’TE TRANS UNICORN KARAKTER

Cartoon Network’ün sevilen çizgi dizisi Powerpuff Girls’teki yeni karakter dizinin LGBTİ takipçilerini çok mutlu edecek.

Dizinin sevilen karakterleri Bubbles, Blossom ve Buttercup hayatlarını kötülükle savaşmaya adadılar. Şimdi de aynı süpergüçlerini çocuklara cinsiyet konularını anlatmak için kullanacaklar.

Powerpuff Girls’un yenilenen serilerinde yer alan  “Horn, Sweet Horn” isimli bölümde unicorn olmak için can atan midlli Donny karakteri var. Alt metninde trans karakterlere gönderme yapan ve sahte bir boynuz bile takan Donny, bu bölümde”Belki gerçek bir boynuzum yok ancak bir kalbim var ve o kalbimde çok güzel bir unicorn olduğumu biliyorum” diyor.

Bu bölümde, midilli Donny’e geçiş sürecinde yardımcı olan Powerpuff Girls karakterlerinin çabaları yer alıyor ve bölüm Donny’nin arkasında trans bayrağı renklerinin olduğu bir kadraj ile bitiriliyor.

Los Angeles Times’a konuşan çizgi dizinin yapımcısı Nick Jennings, “içinde farklı hisseden, dış görünümü farklı olan ve hayalindeki görünüme kavuşmak için çabalayan bu midillinin hikayesinin altında çok anlamlı bir metin olduğunu” söyledi.

İşte bu bölümden görüntüler: