İZLE: SAN DIEGO EŞCİNSEL ERKEKLER KOROSUNA SABOTAJ VE YUHALAMA

ABD’nin San Diego eyaletindeki “Eşcinsel Erkekler Korosu (The San Diego Gay Men’s Chorus -SDGMC)” geçtiğimiz pazar günü eyaletin beyzbol takımlarından biri olan “The Padres” tarafından Petco Park’ta düzenlenen “Out In The Park” etkinliğinde sabotaj ve seksist yorumlara maruz kaldı.

The Padres ekibi bu etkinlikte yer alarak ulusal marşı söylemek isteyen koroya görünür şekilde engel olmadı ancak önlerine bazı prosedürler çıkardı. The Padres, koro üyelerinin etkinliğe bilet parası ödeyerek katılmasını öne sürerek ilk saçma prosedürünü öne sürdü.

Bu kararından vazgeçirilen The Padres, etkinlikte koronun sahne aldığı an playback olarak çalınması gereken milli marşı bir kadın vokalin söylediği versiyonla çalarak koroya “kız gibi şarkı söylüyorsunuz” şeklinde seksist bir mesaj gönderdi ve yanlış şarkının çalındığını farkettiği halde şarkıyı değiştirme girişiminde bulunmayarak koronun performansını sabote etti.

Koro, elde olmayan bu aksaklık yüzünden ve homofobik izleyicilerin katılımıyla performansı boyunca yuhalandı.

San Diego Gay Men’s Chorus bu olay sonrası yaptığı açıklamada The Padres ekibinin kendilerini bilinçli ve planlı bir şekilde küçük düşürmeye çalıştıklarını belirtti.

İşte bu anların videosu: