İZLE: SOFI TUKKER, ÖZGÜRLÜKLERİMİZİ KISITLAMAYA ÇALIŞAN HERKESE “FUCK THEY” DİYOR

Sofi Tukker

ABD çıkışlı house müzik ikilisi Sofi Tukker, son şarkısında özgürlüklerini kısıtlamaya çalışan herkese “Fuck They” (S..tir et Onları) diyerek meydan okuyor. 

Soft Animals EP’sinde yer alan ‘Hey Lion’, ‘Matadora’, ‘Awoo’ parçaları ile dinleyicilerini dansa teşvik eden, “Drinkee” parçası ile uzun zamandır listelerden düşmeyen Sofi Tukker’dan yepyeni bir single geldi:  “Fuck They”

Sophie Hawley-Weld and Tucker Halpern’den oluşan grup, tempolu davullar – hatta Tukker’ın kimi zaman vurmalı olarak kullandığı kitaplar- şarkı sözlerindeki şiirsel içerikler ve catchy gitar ritmleri ile müzikal yolculuğundaki yerini belirginleştirdi.

Apple Watch’un kampanyası için kullanılan “Drinkee” ile global çapta başarısını perçinleyen Sofi Tukker, 2016 yılında Grammy’de “Best Dance Recording” kategorisindeki adaylığıyla tüm gözleri üstüne çevirdi.

Sofi Tukker’ın GZONE ile yaptığı özel röportajı okumak için tıklayın

Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip grubun son çalışması “Fuck They”, Scissor Sisters grubunun frontman’I Jake Shears ile beraber yazdıkları; yakın zamanda çıkaracakları “Treehouse” adlı EP’lerinden ilk single olma özelliğini taşıyor.

“Fuck They”, kendini ifade ederken birçok engelle karşılaşan herkese bir manifesto niteliğinde hediye ettikleri bir çalışma. Müzikal açıdan ise yeniden kışkırtıcı, hareketli ve dikkat çekici ritmlerle yeni bir dans parçası! Şarkı, şimdiden birçok Dans/EDM listesinde yerini aldı.

Şarkının Türkçe çevirisine göre grup bu yeni şarkısında, özgürlüklerini kısıtlayan, onları gereksiz yere eleştiren herkese “S…tir et onları” diyor ve herkesi “Fuck They” demeye davet ediyor.

İkilinin kendisi de onları baskı altına sokmaya çalışanlara kendi sosyal medya hesaplarından böyle paylaşımlarla “Fuck They” dedi.

İşte Türkiye’de Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan bu eğlenceli şarkının video klibi: