İZLE: ŞOK-O-POP PRIDE VİDEOSUNDA ZEKİ MÜREN’İN BİLİNMEYEN HAYATINI MERCEK ALTINA ALDI

Magazin dünyasını doksanların magazin anlayışıyla irdeleyen Şok-o-pop, Zeki Müren’in az bilinen hayatını, Müren’in yakınındaki bir isim olan Göksenin Çakmak’ın tanıklığından yola çıkarak ele aldı.

Şokopop, Onur Haftası için özel hazırladığı bu videosunu alttaki cümlelerle özetledi:

Bu yıl 26.sı düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nı da kutlamak vesilesiyle bir pride özel videosu hazırladım.

Türkiye’nin batmayan Sanat Güneşi, gelmiş geçmiş en büyük queer ikonumuz ZEKİ MÜREN’in özel hayatı yıllarca herkesin bildiği bir sır olarak kaldı. Kelime oyunlarıyla imalarla sınırlanan hayatının bu önemli alanı ilk defa en yakın arkadaşı Göksenin Çakmak tarafından 2014 yılında aydınlatıldı.

Göksenin Çakmak Zeki MÜREN’in son 18 senesinde bir an yanından ayrılmamış emekli bir felsefe öğretmeni ve müzisyen. Ankara’da bir lisede müdür yardımcılığı yaptığı 1979 senesinde, bir gece kulübünde Zeki Müren’le tanışıyor ve hayatı değişiyor. Yıllar içinde türkiyenin en büyük starının en yakın arkadaşı, can yoldaşı ve domezi oluyor.

Göksenin Bey, Müren’in ölümünden 18 yıl sonra Yurt Gazetesi’den Ahmet Çınar’a verdiği röportajla yarım asırlık bir tabuyu yıkarak yakından şahit olduğu sanat güneşinin özel hayatına dair en çarpıcı dedikoduları ve juicy ayrıntıları kamuoyuyla paylaştı…

Ben de sizler için bu röportajın bazı kısımlarını seslendirdim. Şimdi karşınızda bugüne kadar hiç bir TV programında konu edilmeyen, görmezden gelinen, nesilden nesile süregelen kolektif sırrımız … “Sınırsızca Zeki Müren”

İşte bu eğlenceli video: