863269c786
arda-bektas-pride

İZLE: ÜNLÜ MAKYAJ VLOGGER’LARI, ARDA BEKTAŞ’IN ÇAĞRISIYLA, LGBTİ İÇİN “PRIDE” DEDİ

YouTube’da yayın yapan bazı Türk vloggerlar, Türkiye’nin ilk erkek makyaj vloggerı Arda Bektaş’ın önerisiyle “PRIDE” başlıklı videolar çekti.

Arda Bektaş PRIDE temalı videosunda “sakallı kadın makyajı” yaparak 2015 yılı Eurovision birincisi Conchita Wurst’e gönderme yaptı. Bektaş videonun giriş yazısında bu videoyu çekmekteki amacını şöyle özetledi:

Bugün sizlere uzun süredir planladığım bir videoyu yayınlıyorum,artık bir şeyler değişsin biraz olsun nefretin azalmasını sevginin kazanmasını istiyorum.Videonun başında yaptığım konuşmada olabildiğince açık olduğumu düşünüyorum ancak biliyorum ki asla anlayamacak bir çok insan var onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.Bir kişinin bile gerçekten fikirlerinin değişmesinde biraz olsun desteğim olursa ne mutlu bana.Yürüdüğüm bu yolda beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.Ben tüm samimiyetimle,kalbimle inanıyorum ki bir şeyler elbet değişecek sevgi kazanacak!

Arda Bektaş’ın çağrısıyla YouTube’daki diğer bazı makyaj/bakım vloggerları da PRIDE temalı videolar çekti ve yayınladı.

Aralarında Aslı Özdel, Ece Dinç, Niyans, Dilara Ece Çelik, İlayda Özkök, Yağmur Vardar, Hazel Karakuş ve Ezgi Kasapoğlu’nun da olduğu bu 13 video, 19-25 Haziran’daki LGBTİ Onur Haftası’na dikkat çekmeyi amaçlıyor.
İşte Arda Bektaş’ın videosu ve diğer YouTuber’ların videoları:

 

 

 

 

Ayrınca Bakın

mobbing-lgbt

İŞTE TÜM DETAYLARIYLA LGBTİ BİREYLERE İŞ HAYATINDA YAPILAN MOBBING

GZone Dergi yaşam yazarlarından Cihangir ÖZ,  dünyada ve Türkiye’de cinsel kimliği yüzünden işyerinde şiddete maruz ...