İZLE: YONCA EVCİMİK ”AHA” İLE GERİ DÖNDÜ

Türk Pop Müziğinin öncüsü, LGBTİ bireylerle yakın ilişkide olduğunu hiç bir zaman gizlemeyen, ünlü sanatçı Yonca Evcimik, uzun bir aradan sonra yeni single’ı “AHA!” ile müzik dünyasına geri döndü. Yayınlanmaya başlayan Hayatımın Aşkı dizisinde de ana kadroda oyuncu olarak yer alan Yonca Evcimik, şu sıralar adeta hayatının ikinci baharını yaşıyor.

Abone, Kendine Gel, 8:15 Vapuru, Bandıra Bandıra gibi unutulmaz hitlere imza atan, 90’lı yıllarda patlayan Türk pop müziğinin öncüsü Yonca Evcimik, sözü ve bestesi Sezen Aksu’ya düzenlemesi Aytuğ Yargıç’a ait “AHA!” şarkısı ile yaza merhaba dedi.

Uzun bir aradan sonra prodüktörlüğünü ünlü iletişimci Özgür Aras’ın yaptığı single albümüyle müzikseverleri selamlayan Yonca Evcimik, şarkısı ‘AHA!’ya çok güvendiğini, bu güvenin altında da Sezen Aksu’nun yattığını belirtiyor. Daha önce de Sezen Aksu şarkılarıyla büyük başarılara imza atan Yonca Evcimik, “Sezen Aksu’nun bende yeri ayrıdır. Sezen’in hayatımda ne kadar da “anlam çoğalttığını” bilirim. O benim için insanın kalbine dokunan, “anlamlı” şarkıların yazarıdır. O beyni kalbinde atanlardandır. Aşkı onunla tanımlarız, ayrılığı, ihaneti, sevdayı onunla yaşarız, herkesin acısına ortak olan bir şarkısı mutlaka vardır Sezen’in. Ona teşekkür az kalır” diyerek duygularını ifade etti.