JAPONYA’YI KASIP KAVURAN MODA AKIMI GANGURO DÜNYAYA YAYILIYOR

Japon kadınlar, Japonya’nın yeni popüler moda akımı ‘Ganguro’ için tenlerini bronzlaştırıyorlar, saçlarını değişik renklere boyuyorlar ve aşırı makyaj yapıyorlar

Acayip kostümler ve aşırı moda akımları Japonya’da yeni olmasa da bir Tokyo kafesi olan Ganguro’nun 90’lardan esinlenerek yarattığı ‘Ganguro’ modası ilgi çekiyor. Ganguro modası, geleneksel Japon güzelliğine kat kat sürülen renkli makyaj, bronz ten ve cesur kıyafetlerle karşı çıkıyor.

Ganguro Kafe’de değişik renkli saçlı ve aşırı makyajlı 10 kadın çalışmakta. Kafe, ziyaretçilerine çalışanlarıyla fotoğraf çektirmek ve belli bir ücret karşılığı ‘Ganguro’ stili makyaj yapmak fırsatını da sunuyor. Popüler kafe hem Japon halkın hem de turistlerin uğrak yeri.

Siyah ahtapot mürekkebi soslu Ganguro topları ve ahtapot topları gibi spesiyal yemeklerinin de bulunduğu kafede çalışanlar gösteri de yapıyor.

Ziyaretçilerinden genelde pozitif eleştiriler alan kafe için bir ziyaretçi gezi sitesi olan Trip Advisor’a “Ganguro modasını internetten ve ya dergilerden bilebilirsiniz fakat Tokyo’da sıklıkla karşılacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu kızlar artık nadir görülüyor ama Ganguro Kafe’de çalışan her biri gerçek ve otantik. Yemek ve içmek için muhteşem bir yer olan kafede aynı zaman da Japon modasını ve pop kültürünü de öğrenebiliyorsunuz. Gerçekten çok eğlenceli” yorumunda bulundu.

Kaynak: Radikal