863269c786
california

KALİFORNİYA, EYALET ÇALIŞANLARININ HOMOFOBİK EYALETLERE SEYAHATLERİNİ YASAKLADI

ABD’de LGBT özgürlüğü için mücadele devam ediyor. Ülke genelinde birçok eyaletin kendi içlerinde homofobik yasalar yürürlüğe sokmasından endişe eden LGBT aktivistleri ve LGBT dostu Amerikalılar, yeni mücadele teknikleriyle savaşlarına devam ediyor. 

ABD’nin en büyük eyaletlerinden biri olan Kaliforniye, LGBT dostu politikasına yeni bir kural ekleyerek, eyalet çalışanlarının homofobik eyaletlere seyahatini yasakladı. ”Equality California” ve ”National Center for Lesbian Rights, states: ‘California” isimli LGBT organizasyonlarının baskıları sonucunda, eyalet çalışanlarının 2015 yılı sonrasında homofobik yasa yürürlüğe sokan eyaletlere seyahatleri yasaklandı.

Eyalet meclisi üyesi Ewan Low, yasak ile ilgili bir açıklama kaleme alarak, ”Ödediğimiz vergilerden ayrımcılık destekçisi eyaletler asla faydalanmamalı. Bu onların bizi geri götürme isteklerine karşı bir önlemdir.” dedi.

 

Ayrınca Bakın

weibo

ÇİN’İN SOSYAL MEDYA PLATFORMU WEIBO LGBTİ’LERİN TEPKİSİ YÜZÜNDEN GERİ ADIM ATTI

Çin’in dev sosyal medya platformu Sina Weibo, sitesindeki eşcinsel içeriklerin kaldırılmasına ilişkin kararını protestolar sonrasında ...