KANYE WEST, FRANK OCEAN YÜZÜNDEN GRAMMY KOMİTESİNİ TEHDİT ETTİ

Dünyanın en prestijli müzik ödülleri Grammy’lere aday gösterilmek için son tarihi tepen, eşcinsel siyahi müzisyen Frank Ocean’ın isyanı sonrasında Kanye West, Grammys yönetimini tehdit etti.

30 Eylül’de Grammys’e aday başvurusunda bulunmak için son tarihi tepen Frank Ocean’ın ekibi, sanatçının yılın en çok konuşulan albümüne imza atması sebebiyle fazlasıyla üzücü bir haber olarak karşılandı. Müzik endüstrisinin önde gelen insanlarının sosyal medyada paylaştıkları üzüntü mesajlarına hak veren Kanye West, Frank Ocean’ın aday gösterilmemesi durumunda Grammys’i protesto edeceğini ve ödül törenine önümüzdeki yıl katılmayacağını duyurdu.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla Frank Ocean’ın son albümü ”Blond” dışında hiç bir albüm dinlemediğini söyleyen Kanye West, ”Bu albüm Grammy’lerden fazlasını hakediyor” sözleriyle Frank Ocean’ı tebrik etti ve organizasyonu tehdit etti. 2010 yılında Grammys’in tarihler konusunda Lady Gaga’ya bir istisna yaptığını hatırlatan West, komitenin benzer bir istisna daha yapmasını istedi.