KANYE WEST INSTAGRAM’DA SANAT YAPMAK İSTİYOR

Amerikalı hip hop sanatçısı Kanye West, hayranlarının Instagram hesabı açması yönündeki ısrarlarına direniyor. West son olarak, “Hesap açarım ama bir şartla!” dedi ve koşuluyla yine sosyal medyada çok konuşulmayı başardı.

ABD’li rapçi ve hip hop prodüktörü Kanye West, Instagram hesabı açmak için,‘kimsenin kendisine karışmaması’ şartını koştu:

“Instagram hesabı açarım ama bir şartla! Kimse benden bir şey postalamamı veya bir şey söylememi istemeyecek. Orası benim sanat alanım olacak. Zaten benim tweetlerim de bir tür çağdaş sanat formudur.”

 

Kanye West daha önce de sosyal medya hesaplarının sanat üretme alanı olduğunu söylemişti. Bir hafta önce bilinç akışını izlediğini ve bunun tıpkı ‘Twitter şiiri’ gibi olduğunu dile getirmişti.

Geçtiğimiz ay ‘The Life of Pablo’ adlı yeni albümünü yayınlayan Kanye West, yaratıcılıkta zirveyi zorluyor. Basketbol takımı Los Angeles Clippers’ın maskotu Chuck the Condor’u yeniden tasarlamayı teklif ediyor; yılda üç albüm yapacağını duyuruyor; moda sektöründe de yılda 7 koleksiyon çıkaracağını bildiriyor.

Ancak Kanye West’in 12 yılda 7 albüm yaptığını varsayarak bu açıklamalar oldukça iddialı….

MARK ZUCKERBERG’TEN PARA İSTEMİŞTİ

Kanye West, geçen ay da ‘fikirlerini hayata geçirebilecek kadar parası olmadığı için’ Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’den 1 milyar dolar istemesiyle gündeme gelmişti.

Bunun için Twitter’dan Zuckerberg’i mesaj yağmuruna tutan West, daha sonra Zuckerberg’in doğum günü olduğunu hatırlayarak, “Biliyorum doğum günün ama, lütfen yarına kadar beni ara” diye yazmıştı.

Kaynak: Hürriyet