KARADAĞ’IN EUROVISION TEMSİLCİSİ SLAVKO KALEZIC’İ ÇOK SEVECEKSİNİZ

Eurovision’un bu seneki Karadağ temsilcisi LGBT dünyasına olan yakınlığı ile kalbimizi çalacak.

Kimilerince Avrupanın en büyük LGBT organizasyonu olarak tanınan Eurovision için geri sayım başladı. Eurovision Ukrayna’nın başkenti Kiev’de olacak. Yarışmanın teması belirlendikten sonra bu sene yarışmaya katılacak ülkelerin kuraları çekildi, sıralamalar belirlendi. Katılımcı ülkelerin neredeyse yarısı şarkılarını yayınladı bile.  Bugün yayınlanan şarkıların tamamını dinlerken karşıma Karadağ’ın temsilcisi Slavko Kalezić çıktı.

Slavko Kalezić tarzı ve şarksıyla yayınlanan şarkıcılardan birkaç tık öne geçmeyi şimdiden başarmış gibi görünüyor. Ama durun önce onu biraz tanıyalım:

Slavko 1985 doğumlu aslen Karadağlı bir sanatçı. Karadağ devlet tiyatrosunda sahne eğitimi de alan Kalezić kariyeri boyunca şarkı yapmakla kalmamış aynı zamanda oyunculuk deneyimleri de olmuş. Anadili dışında İngilizce,İspanyolca ve Fransızca da biliyor. Slavko Kalezić’i ünlü yapan ise X Factor yarışmasındaki performansları.

Karadağ’ın LGBT kurumları temsilcileriyle yakın ilişkileri bilinen Slavko Kalezić bu sene hepimizin gönlünü feth etmeye hazırlanıyor.

İşte Slavko’nun dikkat çeken bazı fotoğrafları:

Haber: Çağdaş Engin Kırlangıç