KARDASHIAN’LARIN ÜVEY BABASI BRUCE JENNER TRANS BİR KADIN OLARAK ROPÖRTAJ VERDİ

Kardashian ailesinin şovunda da yer alan, Kim ve Khloe’nin üvey babası Bruce Jenner’ın bir süredir yaşadığı cinsiyet değişimi ABD medyasını bir hayli meşgul ediyordu.

Transfobik yaklaşımlarla dolu haberlerin de bolca yapıldığı bu süreç boyunca pek demeç vermeyen Bruce Jenner, ABC kanalının önemli talk show’u 20/20’de programın sunucusu Diane Sawyer’a ilk kez içini döktü.

Aynı zamanda madalyalı bir olimpiyat sporcusu olan Jenner, saçlarını da açarak rahat bir görünüm sergilediği programda kimsenin şüphesi olmayacak şekilde bir “kadın” olduğunun altını çizen Jenner, 420 bölüm çekilen Keeping Up With The Kardashians şovundaki o kadar gerçek hikayenin yanında kendisine ait bu önemli hikayeyi de saklamaktan sıkıntı duyduğunu belirtti.

Beyninin her zaman bir kadın gibi çalıştığının altını çizen Jenner, geçiş yaptıktan sonra ismini henüz değiştirmedi. Amerikan LGBT medyasının önemli derneği GLAAD ise basın mensuplarını, trans kişilerin haberlerini yaparken kendi belirttikleri isimlerin kullanılmasına dikkat edilmesi konusunda uyardı ancak Jenner’ın ismi değişmediği için şimdilik kendisine Bruce Jenner ismiyle hitap edilmesinde sakınca olmadığını belirtti.

Yapılan bu ropörtaj ABD’de büyük yankı uyandırdı ve bu ropörtajın trans bireylerin daha iyi anlaşılmasında önemli bir adım olduğu belirtildi.

İşte bu ropörtajın tanıtımı