KARŞINIZDA ORGANİK ROCKSTAR: GÖKCAN SANLIMAN

Türkiye’nin eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Nisan 2016 sayısında yenileniyor. Müzikle yenilenmeyi seçen GZone, bu ay hem Türkiye’den hem de dünyadan sevilen isimleri yeni sayısında bir araya getirdi.

GÖKCAN SANLIMAN, 9 şarkıdan oluşan yeni albümünde “YAŞIM TUTMUYOR MUTLULUĞA” isimli 2ci solo albümü ile amacının yalnızlığı yüceltmek veya cevabı bulmak değil, pişmanlıklara ve yorgunluklara dert ortağı olmak istediğini vurguluyor.

Organik Rock yaptığını belirten Sanlıman, özel bir çekimle bu ay GZone’un konuğu oldu.

Röportaj: Onur Özışık

Fotoğraflar: Mustafa Sarıkaya

Moda Direktörü: Kerem Can Dum

Makyaj: Deniz Eda Göze

Saç:Mehmet Kuzey

İşte bu röportajdan önemli başlıklar:

Yaşım Tutmuyor Mutluluğa’da ‘’Organik Rock’’ müzik tarzını icra ediyorsunuz. Nedir Organik Rock? 
Akustik altyapıları ön planda tuttuk bu albümde ve bütün enstrümanlar canlı çalındı, ne tür müzik yapıyorsun dediklerinde organik rock dedim bir röportajda, öyle kaldı çünkü şarkılarımda olabildiğince samimi ve doğal olmaya çalışıyorum.

80’li ve 90’lı yılların Rock yıldızları, asi ve olabildiğince seksi tarzlarının yanında, 2010’lu yılların rock yıldızları daha uslu ve oturaklı. Siz kendinizi ROCK STAR olarak görüyor musunuz? Neden?
Her dönemin bir rüzgarı var. Bu dünya artık asiliği, yalnız adamları ya da umursamazlığı kaldırmıyor. Serseriliğin modası geçti ve şık durmuyor artık bence. Daha mütevazi, ayakları yere basan, usturuplu ve yapıcı olmanın daha önemli olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu da yeni dönemin seksapelitesi diye düşünüyorum. Her müzisyenin olduğu gibi benim de içimde bir rock star var, evet.

Türkiye’de LGBT hakları ve yaşam özgürlüklerini sizce ne durumda? Ne yapmak gerekiyor?
İnsan hakları göz önüne alındığında LGBT hak ve özgürlükleri ülkemizde son derece sınırlı. Daha yeni yeni bazı şeyler dile getirilebilmeye başlandı, bakın dile getirilmeye diyorum çünkü ayrımcılık had safhada, hiç bir insan cinsel yönelimi nedeniyle yargılanmamalı. Varolan olumsuz tavrın önyargılardan kaynaklandığı konusunda insanlar bilinçlendirilmeli, topluma bunun bir insan hakları meselesi olduğu anlatılmalı…

Bu bilincin oluşması için de çalışma, sağlık ve eğitim gibi yaşamsal hakların özellikle devlet kurumları tarafından korunmasından, yaşamın tüm çeşitliliğini savunmaktan ve zenginleştirmekten yanayım.

Bu röportajın tamamı ve bu ayın tüm içerikleri için GZONE DERGİ’NİN “NİSAN 2016” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Click To Read”e ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

gzone indir ikon

google

apstore
(Nisan 2016 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)