KAZAKY ÖZEL RÖPÖRTAJ

KAZAKY üyeleriyle Murat Renay görüştü.

Ukrayna’dan İstanbul’a gelen Oleg, Kyrill, Artur ve Stas’la buluşmak için Sheraton Maslak’tayız. Böyle isimleriyle söyleyince onları tanımamanız normal. KAZAKY dersem? Hadi o da olmadı Madonna’nın GIRL GONE WILD klibinde topuklu ayakkabılarıyla dans eden yakışıklılar desem? Hafızanızda hiç değilse böyle yer etmiş olduğuna eminim. Ancak Madonna’ya çok hayran olsalar da sadece o klipte “arkada dans edenler” tanımlamasından pek hoşnut değiller zira basın toplantısında bu konu çok vurgulanınca gazeteci arkadaşa Madonna’nın klibinden önce de çok tanınıp sevildiklerini “kibarca” hatırlattılar 🙂

KAZAKY grubunun üyeleriyle görüştük.

kazaky4 (1)

-Erkeklerin topuklu ayakkabı giyerek Show yapması pek alışılmış bir durum değil. Topuklu ayakkabı giymek nereden aklınıza geldi?

Bu aramızdaki bir iddialaşma sonucu ortaya çıktı. Birbirimizle “topuklu ayakkabı giyerek dans edersin-edemezsin” konusunda şakalaştık. Biraz çalıştık ve zor da olsa dans edebildiğimizi gördük. Sonrasında bunu şovlarımıza da taşımaya karar verdik. İnsanoğlu her türlü şarta alışıyor. Uzun süre günde 5-6 saat çalışarak topuklu ayakkabıyla da dans edebilmeyi başardık.

Aslında tarihe bakıldığında, 14.asırda topuklu ayakkabıyı ilk giyen erkeklerdir. O zamanlar bu bir statü sembolüydü. O yüzden çok şaşırtıcı bir şey değil bizce.

-Danslarınızda ve tarzınızda hem feminen hem maskülen notaları beraber kullanıyorsunuz? Bunun özel bir nedeni var mı?

İlk defa topuklu ayakkabıların üzerinde durduğumuz zaman şunu anladık ki bu şekilde dans ettiğimizde yapılan hareketler çok değişiyor, çok daha büyüyor. Biz topuklu ayakkabı giyen erkekleriz sadece ve dansımız aslında kadınların dansına benzememeli. Özellikle buna dikkat ettik. Hem feminen hem maskülen notaları da dozunda kullanarak androjen bir dengeyi tutturmaya çalışıyoruz.

kazaky33

-Bu tarzınızla alakalı kötü ya da homofobik bir tepki aldınız mı?

Hayır. Hiç almadık. Zaten hem gey gece kulüpleri hem de diğer tüm tarzdaki kulüplerde sahne alıyoruz. Aksine, her zaman çok pozitif enerji aldık.

-Yeni albümünüzün turnesi olan SECRET MISSION TOUR’un açılış konseri olarak İstanbul’u seçtiniz. Neden İstanbul?

İstanbul’a daha önce ayrı ayrı gelmiştik. İstanbul’daki canlılığı çok seviyoruz. Özellikle ezan sesini duymak bizi çok mutlu ediyor. XLARGE CLUB’dan da böyle bir teklif gelince hiç düşünmeden evet dedik ve yeni turnemizin açılışını burada yapmak istedik.

-Madonna’yla GIRL GONE WILD klibinde çalıştınız. Madonna’yı çok sevdiğiniz kesin. Onunla çalışmak nasıldı?

Kendisi yaşına rağmen çok iyi bir performans sergiliyor, çok profesyonel ve bizleri çok seviyor . Bizi klibinde onurlandırdı. Bundan çok memnunuz. Onunla çalışmak bizim için büyük bir deneyim oldu ve bize kariyerimiz açısından çok değer kattı. Bizim için mükemmel bir deneyimdi. Ona müteşekkiriz.

-Genelde bütün dünyada eşcinsel hayranlarınız çoğunlukta, özellikle Türkiye’de de genç erkek eşcinseller sizi çok seviyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle şunu söyleyelim, bu durumdan çok memnunuz çünkü eşcinseller en sadık hayranlarımız. Madonna ve Beyonce bile onların hayranlığını kazanmak için çok çaba gösteriyor. Özellikle Rusya’da genç kızlar ve heteroseksüel erkekler bizi benimsiyor, hatta Ukrayna ve Rusya’da yaşlı hayranlarımız bile var.

-Teşekkürler Oleg, Kyrill, Artur ve Stas.

Biz teşekkür ederiz . Türkiye’deki tüm hayranlarımıza sevgilerimizi gönderiyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here