KETEN, PAMUK, İPEK… İŞTE YAZLIK KUMAŞLAR

GZone Dergi Moda yazarı Erdem Oraylı, yazın giydiğimiz kumaşları GZone Dergi Haziran-Temmuz 2017 sayısı için mercek altına aldı.

Geç de olsa havaların ısınmasıyla birlikte gardrobunuzda yazlık kıyafetlere yer açmanın vakti geldi. Sıcak yaz günlerinde ince ve nefes alabilen, terlemeyi önleyebilecek veya terlemeyle başa çıkabilecek kıyafetler seçmek hepimizin asıl amacı. Tam da bu noktada devreye doğru kumaş seçimi giriyor.

Kıyafet alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus tartışmasız ki sizi rahat ve sağlıklı hissettirebilecek kumaşlar seçmek. Sıcak havalarda öncelikle sentetik kumaşlardan uzak durmalıyız. Özellikle sık dokunuşa sahip sentetik kumaşlar nefes alma özelliği düşük olduğu için terin buharlaşmasını önleyecekler ve daha çok terlemenize sebep olacaklardır. Dolayısıyla yaz aylarında kıyafet alırken öncelikle iç etiketini kontrol ederek pamuk, ipek ve keten gibi doğal kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmenizde fayda var. Peki nedir bu kumaşlar?

BU ÖZEL DOSYA İÇİN GZONE DERGİ’NİN “HAZİRAN-TEMMUZ 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…