KIM KARDASHIAN HIV TEDAVİSİ İÇİN ONBİNLERCE DOLAR TOPLADIĞINI DUYURDU

Skandallarıyla ünlü Kardashian ailesinin gözde ismi Kim, geçtiğimiz gün HIV ve AIDS için bağış/fon toplayan RED kampanyası için 63.000 günlük HIV+ ilacı parası topladığını duyurdu. 

X17 sitesinin haberine göre Kardashian, geçtiğimiz gün attığı snapte 63.000 günlük HIV tedavisi için gerekli ilaçlara yetecek parayı topladığını söyledi. Topladığı para miktarını ABD Doları olarak belirtmeyen Kardashian, ABD’de günlük HIV+ tedavisi için gerekli ilaçların günde 30 sent ettiği düşünüldüğünde bile yaklaşık 21.500 ABD Doları toplamış oluyor.

x17 editörleri bu haberi, “Kim Kardashian ne yaparak bu parayı topladı? Kendini pazarlayarak HIV ile ilgili herhangi bir farkındalığa katkısı mı oldu?” şeklinde eleştirse de HIV ile ilgili çevreler bu olumsuz fikre sahip değil.

Plus isimli HIV farkındalığı hakkında yayın yapan web sitesinin bu habere getirdiği yorum Kim Kardashian’ı destekliyor. Bu web sitesi, GAP gibi sponsorların katkılarıyla yol alan RED derneğinin kurulduğundan beri 350 milyon ABD doları topladığını yazarak, ünlülerin de aynen kendilerini pazarlayarak görünürlük sağlayıp daha sonra bu bağışları RED’e aktardığını ve bunun doğru bir davranış olduğunu belirtti.