KIŞIN ÜŞÜMEDEN DE ŞIK OLABİLMENİN 10 YOLU

Türkiye’nin en büyük eşcinsel kültür ve yaşam dergisi  GZone, Zeki Müren’e özel bir sayı hazırladı. Zeki Müren’in 70’li, 80’li yıllardaki LGBT dünyasına katkılarını ve kariyeri boyunca sergilediği duruşu inceleyen dergide onunla ilgili ilk kez gün ışığına çıkacak bilgiler yer alıyor…

Bülent Ersoy, Sezen Aksu, Seda Sayan ve Yıldız Tilbe taklitleriyle ünlenen, ekranların sevilen komedyeni Fehmi Dalsaldı, GZone’un Zeki Müren özel sayısı için onun kılığına girdi…

GZONE DERGİ ARALIK 2015 SAYISININ İÇERİĞİ BU KADAR DEĞİL!

GZone Dergi moda editörleri Kerem Cam Dum ve Erdem Oraylı’nın   kaleme aldığı, kış aylarında işinize bir hayli yarayabilecek  “KIŞIN ÜŞÜMEDEN DE ŞIK OLABİLMENİN 10 YOLU” yazısı bu sayımızda..

İşte bu yazımızın giriş kısmı:

Kış aylarının kendini göstermesi ve havaların soğumasıyla birlikte gardrobunuzu yeniden düzenlemenin vakti geldi. Her ne kadar hava tahminleri kısa vadede giyeceklerinizi belirlese de öngörülemeyen hava koşulları bu ayların kaçınılmaz özelliklerinden biri. Bu durum, üşümeden dışarıda daha çok vakit geçirmek ve yağmurlu günlerde kuru kalabilmek gibi fiziksel kaygıların yanı sıra, çeşitli estetik kaygıları da beraberinde getiriyor. Hatta bazıları için kış ayları yılın stilden uzak dönemi olarak tanımlanabiliyor. Fakat bu aylar, stilinizi göstermenizin önüne geçen bir sorun olmaktan ziyade fırsat niteliği taşıyor. Eğer kış günlerinde üşümeden de şık giyinmek için birkaç püf noktasına ihtiyacınız varsa, bu 10 maddeyi dikkatle inceleyin.

 

  1. Kat kat giyinmekten çekinmeyin

 

Kuşkusuz ki bu yılın en öne çıkan trendlerinden biri olan kat kat giyinme “layering” özellikle öngörülemeyen hava koşullarında hayat kurtarıcı özellik taşıyor. Bu yeni trend, maksat soğuktan korunmak olduğunda çok mantıklı gelse de stil açısından kulağa biraz kafa karıştırıcı gelebilir.

Örneğin; gömleğinizin üzerine denim ceket, onun üzerine de bir palto giyin. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta paltonun içerisine giyeceğiniz denim ceketin yakasının çok büyük olmaması. Denim yerine ince bomber ceket ya da ince kaz tüyü yelek ile de katman yaratabilirsiniz. Fakat yeleğin ince olmasına özen gösterin ve kilolu gözükmediğinize emin olun. Diğer bir seçenek ise triko ile katman yaratmak. Boğazlı bir triko üzerine V yaka bir kazak, onun üzerine de kaşe bir palto giyebilirsiniz.

 

  1. Botlarınızı ortaya çıkarın

 

Aslında bu öneri son yıllarda sneakerlarınıza uyguladığınız şeyden çok farklı değil. Bir süredir nerdeyse hepimiz pantolonlarımızın paça boyunu ayakkabımızın üstüne düşmeyecek şekilde ayarlamaya alıştık. Benzer bir hareketi bileğiniz gözükmeyecek şekilde soğuk havalarda da botlarınız için uygulayabilirsiniz. Eğer skinny pantolon ve bot kombini yapacaksanız, pantolonun botunuzun içerisine girmemesine özen gösterin. Bileklerinizi soğuktan koruma görevini ise giyeceğiniz yünlü çoraplara bırakın.

Bot seçimi yaparken, suya dayanıklı olmasına ve kış ayları için üretilmiş olmasına dikkat edin. Eğer kısa boyluysanız kışlık pantolonlarınızla aynı tonlardaki botları tercih edin.

 

BU ÖZEL YAZININ TAMAMI GZONE DERGİ ARALIK 2015 SAYISINDA!

GZONE DERGİ’NİN “ZEKİ MÜREN ÖZEL-ARALIK 2015” SAYISINI

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…

(Aralık 2015 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da alttaki kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden her türlü mobil cihazdan kolayca okunabilir)

Aralik2015

gzone indir ikon

google

apstore

(Aralık 2015 sayımız, Google Play ve IOS App Store Uygulamalarımız bakımda olduğundan, üstten “Read Now” a ya da dergi kapak görselimize tıklanarak, ISSUU üzerinden he