KOLİ EKSPERİ YAZDI: ÜÇLÜ İLİŞKİ YAŞAMANIN PÜF NOKTALARI

GZone Dergi’nin cinsellik hakkında tüyolar veren yazarı Koli Eksperi, bu ayki dergimizde “Üçlü İlişki”yi konu aldı. İşte Fransızların “”Ménage à trois”, Amerikalıların “Threesome” dediği “Üçlü İlişki”nin püf noktaları:

Neden aşk sadece 2 kişilik olmak zorunda? Sadece bir insana mı aşık olunabilir?

Kolombiya’da 3 erkeğin evlendiğini duymuş olmalısınız. Ya da Shameless izleyenler Veronica, Kevin ve Svetlana’nın 3’lü ilişkisini görmüştür.

Sadece dizilerde veya uzak ülkelerde değil, günlük hayatta da 3 kişilik aşklar var ve bu durum mümkün. Peki nelere dikkat edilmeli?

Dürüst olmak önemli

Dürüst olmak kartları açık oynamak hem ilişkinizin varlığını hem de devamını koruyacaktır. Üçlü ilişki konusunu tam olarak başaramayabilirsiniz hatta belki bu deneme ilişkinize zarar bile verebilir ancak en azından istekleriniz konusunda dürüst olursanız birbirinize olan saygınızı koruyabilirsiniz.

Ortak kararlara saygı

3 kişilik bir ilişki sürdürebilmek için ortak verilen kararlar en kilit nokta. Alınacak kararlarda herkesin bilgisi ve onayı olması gerekmektedir. Partnerlerin beraber kurallar belirlemesi dilediklerinde ortak onay ile bu kuralları esnetebilmesi gerekir.

Aile olmak

Önemli olan aile kavramının öz içeriği. Partnerlerin birbirine olan sadakati ve ortak güven bu öz içeriğin bileşenleri. Sorumlulukları beraber almak partnerin yüklerini paylaşması ilişkinin uzun vadede sürdürebilmesini olanaklı kılar.

Dış etkenler

İnsanlar sizi anlamakta güçlük çekebilir. Zaman zaman cevaplamak istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden sorulara maruz kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda onları sakinlikle karşılayıp ilişkinizin ne kadar sağlıklı ve mutlu ilerlediğinden söz edebilirsiniz. 

BU DOSYA VE GZONE DERGİ’NİN “EYLÜL 2017 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ya da CİHAZINIZA İNDİREREK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…