KUİRFEST’TEN KÜLT FİLM “GECE,MELEK VE BİZİM ÇOCUKLAR” SÜRPRİZİ

İstanbul’da 25 - 27 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 8. Pembe Hayat KuirFest’in bu yıl ki afişi yönetmen Rüzgar Buşki’nin imzasını taşıyor. Ayrıca; bundan 25 yıl önce seyirciyle buluşan ‘Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’, Kuirfest özel gösterimiyle yeniden beyazperdede olacak.

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin düzenlediği KuirFest’in afişi çıktı! 25 – 27 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da takipçileriyle buluşacak olan 8. Pembe Hayat KuirFest bu yıl da kuir kültürün alanını genişletmek, umudu tazelemek ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla film ve etkinliklerini seyirci ile ücretsiz olarak buluşturacak.

Üç gün boyunca İstanbul’u trans renklerine boyayacak olan festivalin mekânları ise Fransız Kültür Merkezi, Tasarım Atölyesi Kadıköy ve Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi olarak belirlendi.

#ÇokGüzelsinYasakMısın

KuirFest’in bu yılki afişi yönetmen Rüzgar Buşki’nin imzasını taşıyor. Rüzgar Buşki’nin belgesel filmi #direnayol (2016) da 6. Pembe Hayat KuirFest’te izleyicilerle buluşmuştu.

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar 25 yıl sonra beyazperdede

Festival; Türkiye’den kuir yapımlara yer verdiği Ğ bölümünde bu yıl, Türkiye sinemasına damgasını vuran kült yapım Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’ı (1994) ağırlayacak. Festival takipçileri, bu çok özel yapımı, 25. yılı şerefine beyazperdede yeniden izleyebilecekler.

Gece, Melek ve Bizim Çocuklar’ın 26 Ocak Cumartesi günü Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek gösteriminin ardından filmin senaristi Yıldırım Türker, ‘Melek’ rolüyle 7. Ankara Film Festivali’nde ödüle layık görülen Deniz Türkali ve sinemacı Metin Akdemir’in katılımıyla söyleşi gerçekleştirilecek.

Film hakkında

Seks işçisi Serap, doğduğu yerden kaçıp İstanbul’a gelen Fulya, hapisten yeni çıkmış Melek ve Serap’ın aşığı Hakan’ın yolları bir gece yarısı Beyoğlu’nda kesişir. Yeşilçam’ın usta ismi Atıf Yılmaz’ın yönettiği, senaryosunda ünlü yazar ve şair Yıldırım Türker’in imzası bulunan, başrollerinde ise Derya Arbaş, Deniz Türkali, Uzay Heparı, Mehmet Teoman, Candan Erçetin, Deniz Atamtürk ve Kaan Girgin gibi isimlerin yer aldığı bu çok özel yapım, kuir kültürün ve 1990’ların lubunya yaşantısının Türkiye sinemasındaki en gerçekçi ve en özenli yansımalarının başında geliyor.

Program yakında yayında

Festivalin programı ise henüz yayımlanmadı. KuirFest ekibi sizi de festival heyecanınızı paylaşmak için #ÇokGüzelsinYasakMısın hashtag’iyle sosyal medyaya bekliyor.