KUZEY İRLANDA’NIN İNSANDA TUTUKLANMA İSTEĞİ YARATAN YAKIŞIKLI KOMİSERİ

Kuzey İrlanda’da görev yapan bir erkek polis sosyal medyada ‘tutuklanma isteği’ yarattı. Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı (PSNI), Facebook hesabından The Red Hot Chilli Peppers ve Avicii’nin de sahne alacağı bir müzik festivali için alınan güvenlik önlemlerine ilişkin bir bilgilendirme mesajı paylaştı. Mesajda konuya ilişkin açıklama yapan Başkomiser Bobby Singleton’un da fotoğrafları kullanıldı.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından ilgiliyle takip edilen açıklama 3200 kez ‘beğenildi’, 885 kişi tarafından da paylaşıldı. Paylaşıma gösterilen bu ilginin nedeni ise mesaja yapılan yorumlarla anlaşıldı.  Zira mesajın ilgi çeken bölümü yazılanlar değil, açıklamayı yapan Başkomise Singleton’du.

Kimi Facebook kullanıcıları “Beni her gün tutuklayabilir” yazarken, bazıları da “Bobby kendi güvenliği için kilitli bir yerde tutulmalı. Eminim ki kadınlar ona yönelik hareketlerinden sorumlu tutulamaz” yorumunda bulundu. Paylaşıma yorum yapanlar arasında Singleton’u ABD’li oyuncu Ben Affleck’e benzetenler de vardı.

Kaynak: Sputnik Türkiye