863269c786
kktc-billboard

KUZEY KIBRIS SOKAKLARINA LGBTİ FARKINDALIĞINI ARTTIRMAK İÇİN BILLBOARD’LAR KONMAYA DEVAM EDİYOR

LGBTİ+ haklarıyla ilgili kamuoyu oluşturmak ve bu sayede geniş kitlelere ulaşmak amacıyla yerleştirilen billboardlarla devam ediliyor.

“Konuşulmayan: Kıbrıs Türk toplumunda LGBTI (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender ve İnterseks) Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” adlı proje kapsamında yürütülen farkındalık kampanyası, LGBTİ+ haklarının görünürlüğünü artırmak, LGBTİ+ haklarıyla ilgili kamuoyu oluşturmak ve bu sayede geniş kitlelere ulaşmak amacıyla yerleştirilen billboardlarla devam ediyor.

LGBTI’den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Kasım ayında başlayan ve “ses getiren” billboard kampanyasının ikinci etabı çeşitli bölgelere yerleştirilen billboard serisi ile başladı.

Kampanya kişilerin cinsel yönelim ve/veya cinsiyet kimliğinden dolayı ayrımcılığa uğramadan ve ötekileştirilmeden insan olarak yaşayabilme hakkına dikkat çekmek adına bu kez “lezbiyen”, “gey” , “biseksüel” , “heteroseksüel” , “transseksüel” ve “interseks” gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği çeşitliliklerinin açıklamalarını içeriyor.

Kampanyanın hedefleri arasında, ülkemizde mevcut yasalarda ve eğitimde var olan eksikliklerden kaynaklanan LGBTİ+ bireyler ve haklarına dair bilgi kirliliğini azaltmak, bu sayede homofobi, bifobi, transfobi gibi önyargıları dönüştürmek bulunuyor.

Açıklamaya göre, Konuşulmayan/Unspoken projesinin hedefi, LGBTİ bireylerin deneyimlediği cinsel yönelim ve toplumsal cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele ederek, medya temsilini iyileştirerek ve kamuoyu oluşturarak toplumsal değişim sağlamak.

Ayrınca Bakın

Amsterdam

ERKEK GENELEVİNDEKİ BİRÇOK ERKEK SEKS İŞÇİSİ ÇOCUK İSTİSMARI KURBANI

Hollanda’daki yaklaşık 800 resmi genelevden bir tanesinde erkek seks işçileri çalışıyor. Amsterdam’daki Boysclub21 adlı genelevin ...