LGBT OLMAK SUÇ DEĞİLDİR, #DECRIMINALIZELGBT KAMPANYASINA SEN DE DESTEK VER

Hornet uygulaması #DECRIMINALIZELGBT (LGBT’yi Yasallaştır) kampanyası ile hem kendi mecraları hem de sosyal medyadaki destekçileriyle LGBT konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Dünyanın en çok kullanılan gay sosyal ağ uygulamalarının başında gelen Hornet, tüm dünyada LGBT olduğu için zulüm gören, göz altına alınan, hapsedilen ve katledilen bireyler için sesini yükseltiyor.

GZone kurucularından Murat Renay da “Life for LGBT People in Turkey Is a Struggle, Says This Author and Activist” isimli yazısı ile katkıda bulundu. Renay bu yazısında, Türkiye’de LGBT olmanın kanunlarda suç olarak yer almadığını ancak LGBT bireyler için kanunda herhangi bir düzenleme de bulunmadığından bahsetti. LGBT bireylerin temelesizce terör örgütleriyle ilişkilendirilmeye çalışılarak, etkinlikleri yasaklanarak itibarsızlaştırılma çabası içine girildiğinden bahseden Renay’ın yazısı Amerikalı ve Avrupalı LGBT bireyleri Doğu ve OrtaDoğu’daki LGBT bireyler için sesini yükseltmeye davet etmesiyle son buluyor.

Hornet uygulaması ve web sitesinde (hornet.com) yer alan bu farkındalık kampanyası ThunderClap isimli sosyal sorumluluk kampanyalarına katılım sağlanan websitesinde de yer alıyor.

Siz de bu kampanyaya “ben de varım” diyerek aşağıdaki adresten katılabilir, Facebook, Twitter ve Tumblr hesaplarınızda bu kampanyayı paylaşıp OrtaDoğu ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada zulüm gören LGBT bireylere destek olabilirsiniz.

Bu kampanyaya Thunderclap üzerinde destek olmak ve paylaşmak için tıklayın.

Bu kampanyaya Facebook üzerinde kaydolmak ve destek olmak için tıklayın.

Instagram, Twitter ve Tumblr üzerinden destek olmak için #decriminalizeLGBT etiketini kullanın.

hornet