LGBTİ+ İLE İLİŞKİLENDİRİLEN GÖKKUŞAĞI RENKLERİNDEKİ ATATÜRK HEYKELİNİ YARATAN İSİM KONUŞTU

Gökkuşağı renklerindeki Atatürk heykeli ile tepki toplayan sanatçı eserinin renklerine 'Anadolu renkleri' vurgusu yaptı.

İzmir‘in Urla ilçesinde evinin bahçesine yaptığı gökkuşağı renklerindeki Atatürk heykeli ile yobazların da kışkırtmaları sonucu olumsuz tepki toplayan sanatçı heykelin renklerine’Anadolu renkleri’ vurgusu yaptı.

Urla’da iş insanı ve sanatçı Turgut Kahraman, kendi evi olan Zeytinli Köşk’ün bahçesinde 5 metre eninde, 6 metre uzunluğunda, üzerinde mavi, kırmızı, sarı, mor gibi birçok rengin bulunduğu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykelini inşa etti.

Alüminyumdan yapılan heykel, tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada eleştirilen ve tepki gösterilen heykeli yapan Turgut Kahraman, bütün eserlerinde Anadolu’nun tüm renklerini kullandığını söyledi.

Evinin bahçesinde yine farklı Atatürk heykelleri yer alan Kahraman, “Nasrettin Hoca’yı yapıyorum, Anadolu’nun bütün renklerini kullanıyorum. Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını yapıyorum, yine Anadolu’nun tüm renklerini kullanıyorum. Atatürk’ün tek heykeli bu değil. Birçok heykelini yapıyorum. Bunlarda da Anadolu’nun bütün renkleri var. Anadolu’nun bütün renkleri, bundan sonra yapacağım bütün Atatürk heykellerinde de olacak” diye konuştu.

Kaynak: NTV