LGBTİ KARŞITI, MUHAFAZAKAR POLİTİKACININ EŞCİNSEL İLİŞKİYE GİRDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

ABD’de LGBTİ bireylere karşı kampanyalarda yer alan Ohio Millet Meclisi üyesi, kendisini ofisinde eşcinsel ilişki yaşadığı sırada gören tanığın olayı duyurmasının ardından istifa etti.

LGBTİ bireylere karşı kampanyalarda yer alan ve ‘aile değerlerini savunan’ ABD’nin Ohio eyaletinin Cumhuriyetçi Millet Meclisi üyesi Wes Goodman, ofisinde hemcinsiyle cinsel ilişkiye girerken yakalandı. Yine Ohio’da bulunan ve kürtaj karşıtı bir kampanyanın başkanı bir kadınla evli olan Goodman, olayın duyulmasının ardından görevinden istifa etti.

Colombus Dispatch’in haberine göre, Goodman’ın, ofisinde meclis dışından bir erkekle cinsel ilişkiye girdiğini gören bir tanık, olayı Ohio Özel Kalem Müdürü Mike Dittoe ile paylaştı. Dittoe’nin durumu Ohio Cumhuriyetçi Sözcüsü Cliff Rosenberg’le paylaşmasının ardından yapılan toplantıda Rosenberg ve Goodman iddialar hakkında görüştü.

EVLİLİĞİN KADIN VE ERKEK ARASINDA KUTSAL OLDUĞUNU SAVUNUYORDU

Kampanyası süresince aile değerlerinin öneminden bahseden ve evliliğin bir erkek ve kadın arasında gerçekleşmesinin kutsal olduğunu savunan Goodman, iddialar üzerine yapılan toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. 33 yaşındaki Goodman’ın istifası üzerine Cliff Rosenberg konuyla ilgili, “Goodman’ın ofisinde gerçekleşen uygunsuz davranışların detaylarını dün öğrendim. Daha sonra kendisiyle görüştüğümde Goodman iddiaları doğruladı. Bu sebeple kendisi, ailesi ve enstitü için istifa etmesinin en doğru hareket olduğu kararına vardık” dedi.

Geçen yıl Ohio’nun kuzeyinde yer alan 87. Bölge Temsilcisi seçilen Goodman istifasında, yarı yolda bıraktığı herkesten özür diledi ve ailesi ve kendisi için mahremiyet istediğini söyledi.

Kaynak: Sputnik Türkiye