LGBTİ+ SANATÇILARIN ESERLERİNE YER VEREN NEW YORK’TAKİ MÜZENİN İLK TÜRK KONUĞU: EHAD YÜREKLİ

New York'un LGBTİ+ sanatçıların işlerine yer veren en önemli modern sanat alanlarından biri olan "Leslie-Lohman Sanat Müzesi" ilk kez bir Türk sanatçıyı, Ehad Yürekli'yi ağırlayacak.

New York’un en önemli modern sanat alanlarından biri olan “Leslie-Lohman Sanat Müzesi” ilk kez bir Türk sanatçıyı, Ehad Yürekli’yi ağırlayacak.

New York’ta yaşayan model/kreatif direktör ve ressam Ehad Yürekli, Soho/Manhattan’daki Leslie-Lohman Sanat Müzesi’nde 27 Mart 2020’deki art show’u ile konuk olacak.

LGBTİ+ sanatçıları tarafından oluşturulan görsel sanatları veya LGBTQ temaları, sorunları ve insanlar hakkında sanat toplayan, koruyan ve sergileyen müze, ilk kez bir Türk sanatçıyı ağırlayacak. (Haber fotoğrafı: Hamza Jackson)

Bu etkinliğin Facebook sayfası için tıklayın

Ehad Yürekli Kimdir?

Sinema eğitimi tamamladıktan sonra İstanbul’da yaşayan ve yönetmen asistanlığı yapan Ehad Yürekli, moda dünyasına adım atarak model ajansında ve e-ticaret şirketinde yaratıcı yönetmenlik yaptı. 5 yıldır New York’ta yaşayan Yürekli, modelliğin yanısıra dergilere yaratıcı yönetmenlik yapıyor ve editorial içerik hazırlıyor.
Resime, kendi kedisine eğitim almadan daha önce sahip olduğum renk ve boyama bilgisi, yüz ve vücut boyama tekniklerinden yola çıkarak canvas boyamaya başladı 
Resimler avant-garde texture abstract tarzında, oluşurdugu iki hikayede cinsiyetsiz figürler kullandı. 

Yürekli’nin sergisinden örnek çalışmalar aşağıda.

Ehad Yürekli (Fotoğraf: Hamza Jackson)