LGBTİ+ YÜRÜYÜŞÜNDEKİLER ŞİDDET GÖRÜRKEN NEDEN HİÇBİR ÜNLÜNÜN SESİ ÇIKMIYOR?

Selin Ciğerci, iki yıldır birlikte olduğu bir dönem futbolcu olan Gökhan Çıra ile Beşiktaş’ta bulunan bir otelde dünyaevine girdi, düğüne birçok ünlü isim akın etti. Ciğerci’nin düğününe giden ünlülere ise Doğa Rutkay’ın eşi Kerimcan Kamal sert çıktı.

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci ve genç futbolcu Gökhan Çıra, çok sayıda davetlinin katıldığı görkemli bir düğünle nikah masasına oturdu. Ciğerci’nin düğünü sosyal medyaya da damga vurdu. Doğa Rutkay’ın eşi Kerimcan Kamal, sosyal medya hesabından Selin Ciğerci’nin düğününe katılan ünlü isimleri eleştirdi.

“BU NASIL BİR RİYA”

Doğa Rutkay’ın eşi Kerimcan Kamal açıklamasında “Bu nasıl bir riya ki bir transseksüel şarkıcının düğününde görünmek için neredeyse tüm magazin dünyası akın ediyor. Ama LGBTİ+ yürüyüşünde cinsel özgürlüğü savunan insanlar sokakta dayaktan kırılırken eşcinsel ya da değil hiçbir ünlünün çıtı çıkmıyor?” ifadelerini kullandı. Kerimcan Kamal’ın yaptığı bu eleştiriye takipçilerinden destek geldi.

Kerimcan Kamal kimdir?
Oyuncu Doğa Rutkay’ın eşi olan Kerimcan Kamal, 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Televizyoncu, gazeteci ve yazar Kerimcan Kamal ilk olarak Kanal D ve Star Tv ekranlarında yer almıştır. Daha sonra Kanaltürk’ün kuruluşunda yer almış, Skyturk 360’ta Zuppe isimli sohbet programını sunmuştur.

Haber fotoğrafı: Muhsin Akgün (Hürriyet)