LGBTİ+’LARI PEDOFİLİ İLE İLİŞKİLENDİRİP NEFRET SÖYLEMİNDE BULUNAN KIZILAY BAŞKANI KEREM KINIK’IN AZLEDİLMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın LGBTİ+'ları pedofili ile bağdaştırıp nefret söylemi üretmesine Kızılay!ın bağlı olduğu Kızılhaç tepki gösterdi. Kerem Kınık'ın azledilmesi için imza kampanyası başlatıldı.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın 28. İstanbul LGBT Onur Haftası’nda sosyal medya hesabından yaptığı sert açıklamalar iktidar kanadından ve Beştepe’den de destek görmüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada Kınık’a sahip çıkarak “LGBT propagandasının ifade özgürlüğüne ciddi bir tehdit oluşturduğunu” ileri sürdü.

Mesajında açıkça LGBT ifadesi kullanmayan Kınık ‘pedofili’ suçlaması yaparak şu ifadelerde bulunmuştu:

“İnsanlık onurunu çiğnetmeyeceğiz. Fıtratı ve çocuklarımızın ruh sağlığını koruyacağız. Sağlıklı yaradılışı bozan ve iletişim gücü ile anormali normal gibi gösterip pedofilik hayalleri çağdaşlık diye gencecik zihinlere zerk eden her kim olursa olsun mücadele edeceğiz. Yok öyle!”

Kınık Uluslararası Kızılhaç Toplulukları (IFRC) örgütünün de başkan yardımcılığını yapan Kınık ise IFRC’den tepki gördü.

Örgütten yapılan açıklamada “Kerem Kınık’ın görüşleri IFRC’nin pozisyonunu yansıtmamaktadır. Bu ifadeler hem yanlış hem de hepimiz için rahatsız edici olmuştur. Homofobiyi ve her türlü nefret söylemini kınıyoruz. Tüm dünyadaki LGBTlilerle dayanışma içerisindeyiz”denildi.

Kınık ise bu açıklamaya cevap olarak pedofiliye karşı olduğunu, bunun da IFRC prensipleri ile örtüştüğünü belirten bir yanıtla geri vites yaptı.

Kerem Kınık’ın IRFC tarafından azledilmesi için Change.Org’da imza kampanyası başlatıldı. Bu kampanyaya BURADAN imza verebilirsiniz.