LIFEPINNER SUNAR: BİR SEYAHATİ EN EFEKTİF HALE GETİRMENİN YOLLARI

Seyahatseverlerin en hip platformu LifePinner, sık seyahat edenler için gayet hesaplı tüyolar içeren bir yazı hazırladı: “Bir Seyahati En Efektif Hale Getirmenin Yolları” ile ilgili bilmek istediğiniz her şey Eylül 2016 sayımızdaki bu özel dosyada…

İşte bu özel dosyanın giriş bölümü:

Seyahate sadece kafa dinlemek ya da günlük hayatın akışından kaçmak için çıkılmaz. Seyahat keşfetmek demektir, hem gittiğin yeri, yepyeni bir dünyayı hem de kendini, sınırlarını.

Her seyahat birbirinden farklı amaçlar içerir. Bazen yollarda kilometrelerce yürürsün, bazen de bir manzaranın karşısında saatlerce oturursun, kimi zamansa güneşin altında uyuyakalırsın. Hepsi ruhuna farklı şekillerde iyi gelir. Her seyahat farklı olsa da, her seyahati daha güzel hale getirecek birkaç küçük püf nokta var.

  • Hem plan yap hem de yapma

Bu söylemin çok tuhaf olduğunun farkındayız. Aslında söylemek istediğimiz hiç de tuhaf değil. Az çok neler yapacağını, nerelere gideceğini mutlaka araştır. Görmen gereken önemli yerler varsa ya da yakınlarda gidilesi bir yerler ilgini çekiyorsa oku ve not al. Sadece araştırma yaparken spontanlığını kaybetmekten kaçın. Hangi gün hangi restorana gideceğini düşünme, gözüne kestirdiğin bir yere otur. Denk geldiğin insanlarla sohbet et. Amaca yönelik hareket etme, akışına bırak. Bakalım bu seyahat sana neler getirecek?

  • Az eşya al

Nereye gidersen git, az eşya al. Çok eşya götürsen de, zaten muhtemelen yarısını kullanacaksın. Bavul sana yük olmasın, ani değişiklikler yapabilirsin böylece. Paris’e gitmişken, belki de Brüksel’e geçmek istersin, kim bilir? Üstelik, yapacağın alışverişler için de yer kalsın.

BU DOSYANIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “EYLÜL 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…